Na jakie walory należy zwrócić uwagę w przypadku inwestycji w niewielki dom? Jakie wymiary domu są szczególnie funkcjonalne?

przez | 10 lipca 2021
Planując budowę domu powinniśmy dokładnie pomyśleć nad jego projektem a także poszczególnymi wymiarami. Jak dostrzeżono, bardzo często budujemy niewielkie domy jednorodzinne, jakie są niesamowicie komfortowe i przytulne. W przypadku dobierania projektu domu należy także dokładnie pomyśleć nad pozostawienia terenu na ogród, gdyż stanowi on integralną część domu wolnostojącego.
Niewielkie domy wolnostojące są aktualnie świetną alternatywą dla mieszkań w blokach, ponieważ koszt budowy jednorodzinnego domu mało różni się od ceny związanej z zakupem mieszkania. Jak powszechnie wiadomo, domy jednorodzinne dają poczucie prywatności, która bez wątpliwości stanowi wartość bezcenną. Posiadając własny dom oraz ogród jesteśmy w stanie cieszyć się niesamowitym komfortem jak też spokojem. Przed budową domu warto dokładnie zastanowić się nad jego projektem, zważywszy na nasze wszystkie wymagania i potrzeby.

Zaciekawił Cię ten artykuł? Jeśli tak, to przeczytaj poza tym szczegóły pod źródłem (http://www.roletomat.pl/pomoc-i-porady). Poznasz wtedy jeszcze inne informacje wiążące się z omawianą problematyką.

Mając świadomość, iż dom jest inwestycją na wiele lat powinniśmy zastanowić się potrzebami, jakie mamy dzisiaj, jak też tymi, które będą spotykać nas w przyszłości. Ci, którzy mają w planach powiększenie rodziny bez wątpienia powinny wygospodarować dodatkowe pokoje, aby nie dopuścić do sytuacji, w jakiej będziemy zmuszeni do przebudowy domu.

Dom jednorodzinny wykonany z bloczków YTONG

Autor: Xella Polska Sp. z o.o.
Źródło: Xella Polska Sp. z o.o.

Pragnąc zagwarantować sobie niebanalny projekt praktycznego budynku warto przejrzeć projekty domów do 120m2, ponieważ jest to optymalna wielkość, która daje komfort, jak i niskie wydatki utrzymania.

Chcesz zbadać inny punkt widzenia na objaśniany w tym materiale temat? Kliknij więc tu i sprawdź więcej szczegółów (http://www.invado.pl/produkty/listwy-przypodlogowe/kolekcja-klasyczna/p-83).

Projekty domów do 120m2 popierają też projektanci wnętrz, którzy twierdzą, iż takiej wielkości budynki pozwalają na ciekawą aranżację pomieszczeń. Należy też mieć świadomość, że decydując się na dom średniej wielkości jesteśmy w stanie także urządzić sobie ogród, dzięki któremu będziemy mogli cieszyć się komfortowym wypoczynkiem podczas letnich dni.


Osoby, które decydują się na budowę domu muszą mieć na uwadze, iż dokonują wyboru na bardzo długie lata. Chcąc uzyskać jak największą wygodę należy zdecydować się na taki projekt, jaki spełni wymagania wszystkich mieszkańców. Ogromne znaczenie ma liczna pokoi, jak również łazienek, gdyż w przypadku budynków dwupiętrowych wypada zainwestować w toaletę zarówno na parterze, jak też na piętrze.