Oświetlenie w domu: czym należy kierować się przy kupnie

przez | 5 marca 2022
Niezbędnym elementem wyposażenia domów jest odpowiednie naświetlenie. Od czasów wynalezienia żarówki przez Thomasa Edisona nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie życia bez światła w naszym domu. Jakie źródła światła sprawdzają się najlepiej?

kinkiet

Autor: designmilk
Źródło: http://www.flickr.com

W naszych pomieszczeniach stosujemy różne typy opraw do konkretnych żarówek. Jednym z nich są nowoczesne klosze. Pełnią one przede wszystkim funkcję dekoracyjną, a możliwości, gdzie będą mogły zawisnąć jest bardzo dużo. Niezwykle często kinkiety stosowane są jako dodatkowe źródło oświetlenia w łazience, w pomieszczeniu sypialnym i w przedpokoju. Przedpokój jest wizytówką naszego domu, z tego powodu wybór kinkietów właśnie do tego pomieszczenia musi być bardzo starannie zaplanowany. Ich producenci proponują nam dużo przeróżnych modeli, są wśród nich również nowoczesne kinkiety do przedpokoju. Odnośnik: nowoczesne kinkiety do przedpokoju.

Dużą popularność zyskały nowoczesne kinkiety do przedpokoju zrobione z różnego rodzaju metalu. Klienci bardzo chętnie wybierają kinkiety z mosiądzu, stali bądź z aluminium. Dużą popularnością cieszą się również kinkiety wyprodukowane z drewna. Ostatnimi czasy popularność zdobywa również oświetlenie domu nawiązujące do stylu industrialnego. Oświetlenie domu w stylu industrialnym sprawdza się jednak tylko wówczas, kiedy wnętrze jest niezwykle wysokie, czyli w mieszkaniach typu loft. Ciekawy wpis: oświetlenie domu.

Wzornictwo poszczególnych lamp naprawdę często jest nawiązaniem do stylu retro. Stąd niezwykle chętnie kupowane są lampy klasyczne do salonu. Popularne lampy klasyczne do salonu to przede wszystkim wieloramienne żyrandole, lampy podłogowe i lampy stołowe. Tego rodzaju oświetlenie bardzo dobrze sprawdza się pomieszczeniach urządzonych w stylu prowansalskim, rustykalnym oraz w stylu tradycyjnym. Nie sprawdzi się natomiast we wnętrzach urządzonych w stylu industrialnym. Ważnym elementem każdej lampy jest abażur. W klasycznych lampach jest on bardzo często wykonany ze szkła. Dla Was: strona Lampydodomu.pl.

kinkiet

Autor: charlene mcbride
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo często jest to szkło mleczne bądź mrożone. Światło emitowane przez tego typu klosz jest niezwykle dyskretne oraz ciepłe. Decydując się na kilka źródeł światła w jednym wnętrzu, można wybierać modele, które należą do jednej kolekcji. Unikniemy w ten sposób chaosu. Dla sporej grupy osób wybór oświetlenia bywa zadaniem niełatwym.

Zaintrygował Cię ten wpis? Jeżeli tak, to bez wahania sprawdź, co jest w ofercie, która tyczy się podobnej tematyki.

Aby ułatwić sobie wybór, można przejrzeć przykładowe aranżacje, które znaleźć można na przykład w sieci.