Na co zwrócić uwagę kupując nowiusieńkie mieszkanko?

przez | 10 lipca 2021
Podchodząc do poszukiwania wyśnionego mieszkania nie zapomnij, iż przyjrzeć należy się nie wyłącznie położeniu oraz standardowi mieszkania, lecz także deweloperowi, od jakiego mieszkanie to pragniesz nabyć.
Sprawdź jak długo jednostka jest na rynku, jaka jest jej prawna forma, jak wiele projektów zrealizowała a także jakie sądy krążą o niej.

dom - stykówka

Autor: Marco Verch
Źródło: http://www.flickr.com
Najlepiej kiedy deweloper zrealizował już kilka – kilkanaście projektów i jest spółką giełdową.

Przedstawiana sugestia jest dla Ciebie użyteczna? W takiej sytuacji poznaj oprócz tego inne tego typu wpisy i zobacz więcej wskazówek tutaj (http://wkg.pl/o-nas/grupa-wkg/struktura/).

Zaletą giełdowych spółek jest ich transparentność. Spokojnie możesz również dać wiarę deweloperowi, mającemu stan prawny spółki akcyjnej bądź spółki z o.o. Wystrzegaj się zaś osób fizycznych a także spółek komandytowych i cywilnych. Zwróć też uwagę na formę prawną parceli. Możliwości są 2: bądź grunt jest majątkiem dewelopera, albo deweloper jest tylko użytkownikiem wieczystym. Bardziej korzystna dla ciebie jako konsumenta będzie pierwsza opcja. Kiedy deweloper będzie użytkownikiem wieczystym gruntu, kupując apartament musisz się liczyć z możliwością ponadplanowych wydatków. Sprawdź w necie Warzymice mieszkania jeśli właśnie te Cię interesują.

Nowa szlifierka kątowa

Autor: Bosch
Źródło: www.bosch.pl
Fundamentalną wiadomością jaką musisz otrzymać od dewelopera jest także termin oddania budynku do użytkowania. Najlepiej a także najpewniej będzie wówczas, kiedy mieszkanko jest już oddane do użycia albo prace są na tyle zaawansowane, że potrwają jeszcze maksymalnie kilka miesięcy.

Mamy zamiar Cię zachęcić do następnej strony, gdzie oczekuje na Ciebie dużo fachowych informacji. Nie ociągaj się i po prostu naciśnij odnośnik (https://www.artimbo.pl/ploty-torino-l,g51.html).

Im dłuższy czas wyczekiwania na skończenie inwestycji, tym większe ryzyko ponosisz. Sprawdź osiedle Sympatycze, przejdź się po jego okolicy.

Miej na uwadze, że pierwsze wrażenie jest często trafne. Rozpatrz opinie o dzielnicy, w której chcesz zamieszkać, szczególnie pod kątem bezpieczeństwa oraz dostępnej infrastruktury.