Rady dotyczące zastosowania żwiru kwarcowego

przez | 7 maja 2022
Tłucznie naturalne pełnią niezwykłą rolę w branży budowlanej. To od nich zależy bowiem stan tynków, betonów czy fasady, bo oczywiście do ich zrobienia są użytkowane piaski i żwiry kwarcowe. Po stosownej obróbce są użytkowane w przeróżnych wyrobach chemii budowlanej.

piasek

Autor: Pedro Fernandes
Źródło: http://www.flickr.com
Kwarcowe kruszywo naturalne potrzebne jest podczas wytwórczości klejów, mas szpachlowych, suchych zapraw, żywicznych układów posadzkowych, również wytwórczości polimerobetonu. Kruszywa kwarcowe są uszlachetniane w procesie tworzenia. Są oddawane kilka razowemu przemywaniu i schnięciu, a potem frakcjonowaniu. Dzięki obłemu układowi ziarenek i dużej treści kwarcu, kruszywo to jest niezastąpione w budowlance. Poprzez rozmaitą wielkość ziaren piasku i żwiru kwarcowego, można wykonać najbardziej afektowane pomysły. Zarówno piasek kwarcowy (inne rodzaje naszych piasków) jak i żwir kwarcowy czy żwir suszony są ogromnie twarde i wytrzymałe na szlifowanie. Doskonałym projektem jest zastosowanie go do tynków zewnętrznych, ponieważ jest wytrzymały na zmienne warunki atmosferyczne. To właśnie ta solidność zapewnia zastosowanie go nie tylko wewnątrz, ale i na zewnątrz budowli. Dzięki wytrzymałości kwarcu, tynki takie można nakładać też tam, gdzie znajdują się wysokie obciążania. Tynk z zastosowanym piaskiem kwarcowym, gwarantuje zarówno ozdobę ściany jak i jej osłonę. Do kupienia jest też farbowane kruszywo kwarcowe i znajduje wykorzystanie w wielu dziedzinach między innymi w wytwórczości zlewozmywaków, blatów, parapetów, tynków mozaikowych w dekorowaniu.

kamienie

Autor: *Light Painting*
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki współczesnej i profesjonalnej techniki produkcji kolorowane kruszywa kwarcowe znamionują niezwykle wysokie parametry techniczne, jakościowe również ładne.

pieczołowicie wyselekcjonowanych pigmentów gwarantuje dużą trwałość na promieniowanie UV, stabilność koloru także jego rewelacyjną powłokę. Kruszywo kwarcowe wypracowane celowo do używania w otwartych posadzkach (polecamy wylewki przemysłowe małopolska) z kamienia. Odpowiednie do układania obficie upiększonych kamiennych kobierców wszędzie tam, gdzie obowiązują ścisłe przesłanki estetyczne.