W każdym mieszkaniu powinno być to „coś”, ta niezwykłość, dzięki której nasz dom jest wyjątkowy. Czy w Twoim mieszkaniu tak jest?

przez | 3 września 2021
Każdy dom i wnętrze powinien mieć to coś, co sprawia, że jest on miejscem niezwykłym. Duch domu ukrywa się w każdym elemencie, w każdym miejscu, w każdym centymetrze podłogi czy ściany. Poza tym, domowa atmosfera to przede wszystkim domownicy, tworzący w nim życie, sprawiają, że takie miejsce może oddychać i rozkwitać. Jak to dobrze, że można mieć swój dom.

sypialnia w nowoczesnym stylu

Autor: Scott Jordan
Źródło: http://www.flickr.com
Czasami nie doceniamy tego, bo nam się wydaje, że jest to całkiem zwyczajne, to że mamy swój dom, że mamy, gdzie mieszkać, mamy dokąd powrócić. To nie jest takie oczywiste. Różne rzeczy mogą się zdarzyć, coś, co teoretycznie jest pewne, możemy stracić na drugi dzień. To tak jak z całym życiem. Jesteśmy młodzi, bawimy się, życie nas cieszy, aż tu nagle trach, wydarzy się tragedia i nie ma nas. Identycznie może się stać z naszym domowym gniazdkiem, ogólnie z naszym dotychczasowym, wydaje się ustabilizowanym życiem.

Dlatego tak istotne jest, żeby nasz dombył wyjątkowym miejscem, aby mówił o nas więcej niż tysiąc słów, więcej niż wiele obrazów. Nie na darmo panuje przekonanie, że dom, wygląd jego i to, jak jest w nim poukładane, mówi o jego posiadaczu (te elementy dodadzą charakteru, a także i funkcjonalności twojemu mieszkaniu – kołnierze okienne). Może nie można podchodzić do tego stwierdzenia zbyt dosłownie, ale trzeba powiedzieć, że coś w tym jest. To jaki jak wygląda u mnie w domu, w jakich klimatach się lubujemy świadczy o nas samych. To dokładnie tak samo, jak zapytać kogoś, jakie filmy ogląda, i już może wysnuć pewne wnioski. To dlatego niektórzy ludzie są nieufni i nie chcą zapraszać wiele osób do siebie. Boją się raczej, ze zostaną nakryci, że każdy ich przejrzy, zapozna lepiej niż powinien. No tak, coś jest w tym, choć jak ze wszystkim tak i tu nie ma co popadać w paranoję, gdyż to tak naprawdę nasza sprawa i nasz świat.

Nikt nie powinien nam mówić, jak żyć i jak mamy wykończyć swoje mieszkanie. Dlatego też mieszkanie jest takie ważne, bo to nasze miejsce, w nim czujemy się jak u siebie, to nasz kawałek podłogi, na który obcy nie mają wstępu.

Jeżeli niniejszy artykuł jest dla Ciebie ekscytujący, sprawdź źródło (https://www.mata-ochronna.pl/mata-podkladka-ochronna-na-biurko-krystalicznie-przezroczysta) a znajdziesz tam inne tego typu informacje. One również z pewnością okażą się dla Ciebie wartościowe.

To miejsce, gdzie w szalonym i niebezpiecznym świecie możemy czuć się komfortowo. To miejsce, gdzie czujemy więź z każdym miejscem, z każdym kątem, miejsce, w którym mamy wspomnienia i niezapomniane uczucia. Zaś w tym źródle parę rzeczy , które przydadzą się w każdym mieszkaniu: schody i akcesoria do nich.