Jak stylowo urządzić łazienkę?

przez | 14 kwietnia 2022
Współczesna łazienka to nie tylko funkcje związane z higieną, łazienka powinna mieć również klimat. Zadbajmy, by była niekonwencjonalna, prezentowała nasz styl i mówiła o naszym charakterze. Jak wytworzyć właśnie taką przestrzeń w łazience?

Fototapety ścienne

Autor: art.widi.pl
Źródło: art.widi.pl

W nowoczesnych wnętrzach istotną rolę pełni podstawowe wykończenie łazienki czyli wanna bądź prysznic. Obecnie wspomniana wanna bądź prysznic pełnią rolę nie tylko użytkową. W zmieniających się trendach dotyczących projektowania łazienki też ich rola uległa przekształceniu – nierzadko pełnią rolę dekoracji całego wnętrza. Nie służą już tylko do dbania o higienę. Interesujące formy wyposażenia wspaniale wpisują się w potrzeby współczesnych ludzi, którzy poszukują odrobiny wrażeń stylistycznych oraz relaksu ciała i duszy w swoich czterech kątach. Gdy natomiast odświeżamy łazienkę a nie wykańczamy ją od nowa w całości, posiadana już wanna czy prysznic w tradycyjnej formie nie stanowi przeszkody w wykreowaniu niebanalnego wnętrza.

Zamiast tradycyjnych mebli i klasycznego wystroju w łazience tak samo dobrze odnajdują się błyszczące fronty, optycznie powiększające dostępną przestrzeń. Kolory takie jak żółcie i czerwienie wprowadzają pozytywną energię i kontrastują z pozostałymi elementami wyposażenia łazienki. Oświetlenie wydobywające się z różnych źródeł oraz o różnej barwie daje wiele możliwości sterowania światłem, zależnie od potrzeb i upodobań użytkowników czy pory dnia. Zwróćmy uwagę, że z łazienki korzystają nie tylko mieszkańcy, ale również goście, dlatego tak ważne jest, by wystrój wnętrza miał swoje odniesienie w zainteresowaniach, albo historii życia właścicieli. Wówczas tworzy się przytulna, domowa atmosfera. Więcej na ten temat: fixar.pl/fototapety/do-lazienki.

Doskonałym rozwiązaniem mogą być na przykład fototapety do łazienki. Pomysłowe fototapety do łazienki mogą przedstawiać różne obrazy, które przywodzą na myśl miłe wspomnienia, lecz także mogą optycznie powiększyć wnętrze za sprawą geometrycznych zabiegów. W nowoczesną aranżację fantastycznie wpiszą się czarno białe fototapety. Mogą to być czarno białe fototapety krajobrazowe. Taką aranżację można przełamać dużym, drewnianym blatem, który wprowadzi dodatkowo ciepły klimat.

fototapeten

Autor: Zucker Kommunikation
Źródło: http://www.flickr.com

Wykreujmy też odpowiednie oświetlenie. Nurty w oświetleniu łazienki są oryginalne, bo – musimy przyznać – funkcjonalność rozwiązań przegrywa z dekoracyjnością lamp. Istotny jest design opraw i liczy się barwa światła. Modne są lampy , które zazwyczaj mają zastosowanie w salonie czy sypialni. Nie pełnią roli głównego źródła światła ale dodatkowe. Inne meble wykorzystywane pierwotnie w pokojach także świetnie odnajdują się w łazience – na przykład eleganckie fotele i konsole – połączmy je z lampami i ciekawa aranżacja już gotowa.

Czy masz ochotę zgłębić wątek opracowany w tym tekście? Jeżeli się z tym zgadzasz, to czytaj pod adresem nowe ciekawe informacje.

Zobacz: blog.