Zalety bardziej egzotycznych odmian drzewa wykorzystywanych do produkcji mebli.

przez | 19 marca 2022
Osoby które szukają mebli do własnego domu czy mieszkania najczęściej sięgają po tradycyjne gatunki drewna, które rosną w naszym kraju. W dużej mierze będzie to wynikać z kosztów, materiał dostępny na miejscu będzie mniej kosztował od tego, który trzeba sprowadzić kilka tysięcy kilometrów.

Jednak jeśli ktoś chce u siebie mieć odrobinę egzotyki, to bez żadnego problemu może ją dostać, coraz więcej sklepów oferuje bowiem meble indonezyjskie czy z pozostałych części świata. Są one zrobione z lokalnych odmian drzewa, takich jak mahoń albo palisander, a do tego często używany jest także rattan i bambus.

Jeżeli spodobał Ci się nasz wpis, to chcielibyśmy zwrócić Twoja uwagę na to, że pod następnym linkiem znajduje się na Ciebie interesujące zagadnienie (http://www.mti-furninova.pl/oferta/sofy-modulowe/vesta-modul).

Wspomniane wyżej gatunki drzew cechują się w pierwszej kolejności bardzo dużą wytrzymałością, przez co meble z nich wykonane będą służyły przez długie lata. Dodatkowo zachwycają swoim wyglądem, z reguły zostawia się bowiem na nich naturalną fakturę drewna.

stolik

Autor: Organique
Egzotyczne gatunki pojawiają się także coraz częściej w kuchniach. Dużą popularnością cieszą się między innymi blaty suar, wykonane z twardego i wytrzymałego drzewa, rosnącego w wielu krajach w pasie równikowym. Jest to jedna z najlepszych odmian drewna na takie elementy, gdyż pozwala na zrobienie desek i blatów o dużych wymiarach. Bez wątpienia jego zaletą jest także wygląd.

Słoje są niezwykle wyraźne, i dlatego też najczęściej blat jest pokrywany tylko przezroczystą warstwą ochronną. Co więcej każdy blat będzie wyglądał całkowicie inaczej, przez co kuchnia z nim prezentowała się będzie naprawdę unikalnie.