Wystrój pomieszczenia, czyli pokój dzienny również może wyglądać ciekawie niewielkim kosztem

przez | 10 lipca 2021
Pokój dzienny to jest tym pomieszczeniem w domu, gdzie spędzamy naprawdę mnóstwo czasu. Z całą pewnością warto wobec tego zrobić wszystko, aby był urządzony w bardzo interesującym stylu. Obecnie w sprzedaży nie braknie elementów, jakie pozwolą zaaranżować naprawdę piękny salon wzbudzający podziw nie tylko u nas, ale także odwiedzających nas gości.

pokój gościnny

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com
Urządzając salon, nie należy zapominać o dobraniu stosownej kolorystyki. Biorąc pod uwagę barwy ścian oraz dodatków, przeważnie trzeba kierować się metrażem pokoju. Trzeba pamiętać, że w pokojach małych najlepiej sprawdzają się barwy jasne. W większych możesz pozwolić sobie na zastosowanie nawet kolorów bardzo ciemnych. Reguła jest znana wszystkim: kolory stonowane zwiększają optycznie przestrzeń, kolory ciemne ją pomniejszają.

Aby pokój wydał się cieplejszy i bardziej przyjazny, dobrze jest zadbać o ulokowanie na ścianach fotografii lub plakatów. W chwili obecnej w sprzedaży udostępnione będą złote plakaty, które pięknie wyglądają na ścianie w salonie- złote plakaty. Idealnie aranżują się z pomieszczeniem wtedy, gdy urządzone będzie ono w czerwonym odcieniu. Komponowanie koloru czerwonego ze złotym daje niesłychanie elegancki i stylowy (zobacz komody) efekt. Bez wątpienia takie kompozycja zasługuje na naszą uwagę.

Złote plakaty możemy z całą pewnością umieszczać też w innych częściach mieszkania. Jeśli będą wykonane z dobrego materiału, sprawdzą się nawet w toalecie. Wiele osób nie widzi swojego salonu bez literatury. Jeżeli uwielbiamy pisarza takiego, jak na przykład Stephen King książki jego muszą zaś znaleźć się w naszym pokoju dziennym, trzeba pomyśleć też o odpowiednich regałach. Każdy kogo ciekawi Stephen King książki jego zaś bardzo sobie ceni może wziąć pod uwagę proste półki wykonane z drewna zawieszane na ścianie- interesujący wpis.

książki, biblioteczka

Autor: Seward Construction CO
Źródło: http://www.flickr.com
Do wyboru są również duże stojące regały, jakie wybierają jednak posiadacze bardzo dużych pomieszczeń salonowych. Ładnie zaaranżowany salon to pomieszczenie, gdzie chce się przebywać i bez obaw będziemy wprowadzać tutaj gości. Z tego powodu do zaaranżowania salonu nie powinno się podchodzić nonszalancko czy ze zbyt małym zaangażowaniem. Zawsze warto dać z siebie wszystko.