Forma okien wizytówką każdej pani domu

przez | 5 lipca 2022
Żadna z pań nie wyobraża sobie swojego domu bez pięknych firan i zasłon. Prezencja okien jest wizytówką każdej pani domu. Wybierając firany do salonu, najwięcej możliwości wyszukamy w doskonałej bieli, czy écru.

obrazek - mieszkanie

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

Jednakże w różnorodnej ofercie rynkowej nie brakuje także firan ciemnych, czy w kolorowe wzorki. Jednakże to, w jaki sposób się ułożą na oknie i ile wysiłku trzeba będzie włożyć w ich olśniewający wygląd, jest zależne od typu zastosowanego materiału.

Firanki – trzy grzechy główne

Autor: FRANC GARDINER
Źródło: FRANC GARDINER
Wytrzymały i porządny żakard pasuje do wnętrz w stylu klasycznym dzięki różnorodnemu wzornictwu. Poprawnie przepuszcza światło, zwłaszcza jeżeli wybierzemy tkaninę o gęstym splocie, bądź z dużymi deseniami. Pranie żakardowych firan nie nastręcza nazbyt wielu trudności, wolno czynić to w pralce w małej temperaturze z co najwyżej delikatnym odwirowaniem. I podobnie jak markizety, nie powinno się ich prasować, wystarczy mokre powiesić w oknie, a wyprostują się same pod swoim obciążeniem. Organtyna to bardzo efektowna, błyszcząca i przejrzysta tkanina.

Ciekawią Cię zamieszczone tutaj informacje? To świetnie – cieszy nas to! Przejdź zatem do kolejnej podstrony i doczytaj i sprawdź aktualne treści.

Przepuszcza mnóstwo światła, co jest wielką zaletą zwłaszcza w pomieszczeniach niedoświetlonych – .

Koronki są misternie splatane w delikatne wzorki i odpowiadają w szczególności do wnętrz umeblowanych antykami, bo podobnie jak one kosztują dużo. Lata temu z powszechnego zastosowania ręcznie tkaną koronkę wyparła wyraźnie tańsza gipiura. Ta ostatnia to również gatunek koronki klockowej, nierzadko stosowana do wykańczania firan.
Czasem szersza gipiura może być wykorzystana jako firanka do kuchni (serwis ALENA – sklep z firankami wejdź). Wbrew pozorom, o wyborze tkaniny na firanę nie przesądza wyłącznie jej design i charakter wnętrza. Liczy się także funkcjonalność.