Każdy dom skrywa w sobie magię, należy ją znaleźć. Urządźmy swój dom tak, jak podpowiada nam to nasza intuicja. Na pewno nie będziemy tego żałować

przez | 11 lutego 2022
Podobnie jak każdy człowiek, każdy dom jest wyjątkowy. Tak jest naprawdę, dlatego nie warto zaprzeczać. Jeśli zaniedbamy dom albo osobę, na której nam zależy tak dom, jak i relacja nasza z daną osobą może się pogorszyć. Szczęśliwie możemy to kontrolować, możemy sprawować nad tym naszą kontrolę i nie pozwolić, żeby stały się tak dramatyczne rzeczy. Wiadomo jednak, że łatwiej sprawować kontrolę nad rzeczą, przedmiotem, czymś martwym, choć dla nas żyjącym, jakby w innym wymiarze.

fototapeta

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

No bo przecież nasze mieszkanie, chociaż nie jest stworzeniem żywym, żyje po swojemu, gdt tylko je troszkę zaniedbamy.. Może i dobrze, gdyż ciężko by nam to było ogarnąć naszymi racjonalnym i chłodnymi umysłami.

Zainteresował Cię nasz artykuł? Jeżeli tak, to śmiało zobacz, co znajdziesz w ofercie (https://baltic-park.com.pl/lokalizacja-pogorzelica.htm), która dotyczy tej samej kwestii.

Po prostu, podejdźmy do mieszkania, jak do plasteliny, nie miejmy sentymentów, musimy urządzić je według naszej koncepcji. Nie bójmy się więc eksperymentów, nie bójmy się też minimalizmu (niektórzy się tego boją, jakby mieszkanie miało zostać puste). Warto być jednocześnie maksymalnym, z rozmachem, jak i oszczędnym w formie, jakbyśmy nie mieli zbyt wiele pieniędzy na wystrój naszego mieszkania.

Najważniejsze, to odnaleźć złoty środek. Właściwie, w dzisiejszych czasach istnieje mnóstwo możliwości, jak pięknie urządzić mieszkanie, i to w sytuacji nadmiaru i niedoboru pieniędzy. Możliwości jest wiele, więc nie mamy w zasadzie wielkiego zmartwienia, chcąc zrobić coś oryginalnego, na swój sposób. Do łask wracają ostatnio fototapety z różnymi wzorami lub motywami (na przykład fototapety kwiaty). Najlepiej jednakże zrobić coś zupełnie po swojemu, to znaczy zamiast kopiować od innych wnętrz powinniśmy wymyślić swój styl. Ładne fototapety można znaleźć na tej stronie: demural.pl/fototapety/kwiaty.

kwiaty

Autor: jacinta lluch valero
Źródło: http://www.flickr.com

Dobrym na to sposobem są, są odwiedziny na pchlich targach, gdzie znaleźć można wiele niezwykłych rzeczy. Można zakupić tam rzeczy w bardzo atrakcyjnych cenach, spotkamy tam meble z różnych okresów, jak najbardziej w różnym stanie, więc wszystko trzeba dokładnie pooglądać. Najważniejsze jednak, że nie ma dziś żadnych ograniczeń, żeby urządzić po swojemu swoje mieszkania, bez zatrudniania dekoratorów wnętrz, czy bez wielkich pieniędzy.