Przechodząc koło bardzo dużego placu inwestycyjnego, możemy zauważyć różnego rodzaju specjalistyczne maszyny.

przez | 9 lipca 2021
Wśród nich na pewno wyróżnimy wysokie dźwigi, bez których budowanie wielkich osiedli nie byłoby kompletnie możliwe. Tego typu żurawie zazwyczaj są specjalnie sprowadzane po to, aby móc bez najmniejszego problemu przenosić wielkie elementy na rozmaite poziomy.

żurawie budowlane

Autor: jasonwoodhead23
Źródło: http://www.flickr.com

Opłaca się jednak zastanowić, czy także w przypadku indywidualnych placów budowy można wspomóc się dźwigami. Okazuje się, że jest to bardzo często praktykowane, dużo częściej niż nam się nawet wydaje. Tak zwane żurawie przenośne (ważny link) pozwolą inwestorom przenieść naprawdę olbrzymie surowce budowlane z auta na teren budowy. Wtedy potocznie rozmawiamy o tak zwanym samochodzie hadeesie.

Zaciekawił Cię taki tekst? Kliknij i sprawdź koniecznie (http://www.mcalpine.pl/nasze-produkty/przylacza-kanalizacyjne-sztywne/) teraz, tu znajduje się coś, co najprawdopodobniej również Ci się spodoba.

Niestety tylko robocizna jest często bardzo droga i to jest częstą barierą w trakcie umawiania transportu z tego typu rozładunkiem. Jednak jeżeli mamy sobie przeliczyć, czy będziemy rozładowywać przykładowo konkretne produkty ręcznie, czy właśnie za pośrednictwem żurawia przenośnego , to błyskawicznie dochodzimy do wniosku jak mało czasu poświęci się na mechaniczne przeniesienie towaru. Ostateczna decyzja mimo wszystko pada na skorzystanie z tej formy rozładunku. Dzięki temu można uniknąć uszczerbku surowców przy własnoręcznym wypakowaniu. Przykładowo jeżeli zamówimy dachówkę cementową, która kosztuje nierzadko nawet kilkanaście tysięcy zł.

To będziemy chcieli, aby dowieziono ją nam w nienaruszonym stanie. A taką usługę mogą zagwarantować nam wyłącznie żurawie przenośne, które przenoszą duże palety z karpiówką przy jednym razie. Warto również uprzednio dowiedzieć się, czy kierowca posiada uprawnienia do przewozu surowców budowlanych takim samochodem. Raczej każda osoba nie posiadająca ukończonego certyfikatu nie może prowadzić takiego auta, ale jednak przezorności nigdy za wiele. Nie pozostaje nam nic innego, żeby w końcu przejść do kupowania potrzebnych materiałów budowlanych. Ostatecznie w każdej większej hurtowni warto doinformować się ile taka usługa będzie wynosiła i czy jest ona w ogóle możliwa. Dlatego że nie wszystkie hurtownie budowlane (wiercenia geotermalne Opolskie) mają obowiązek ją praktykować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*