Myślisz o remoncie? Rozważ fototapetę

przez | 30 grudnia 2021
Mroźno, za oknem śnieg. Patrzymy się na białe ściany, które ze śniegiem się kojarzą. Obiecujemy sobie, że jak tylko ten okres się skończy trzeba będzie przemalować te ściany. Mijają dwa miesiące. Zima dobiegła końca, ściana jaka była, taka jest. Dopiero w czasie kolejnych zimowych dni odnawiamy swój pomysł i ażeby nie czekać jedziemy do marketu budowlanego.

grafitti

Autor: Texas State Library and Archives Commission
Źródło: http://www.flickr.com

Poszukujemy farby, lecz każdy kolor nie przypadł do gustu. Z jednej strony nie chcemy odcieni zimnych, lecz te ciepłe też jakieś złe, nie wpasowują się w naszą koncepcję. Z jednej strony chcemy, żeby było rozkosznie, cieplej w naszym domu, z drugiej strony coś w tych kolorach jest takiego, co nam nie pasuje.

Kiedy już jesteśmy wyczerpani bezowocnymi poszukiwaniami zauważamy propozycję zakupu . Ujmuje nas wielka ilość wzorów, do wyboru, do koloru, choć nawet bardziej od kolorów zobaczysz tu właśnie fotografie. W zależności od tego, gdzie się chcesz przenieść myślami masz do wyboru ogromne miasta nocą, śliczne widoki na pustynne krajobrazy, lasy deszczowe, groty, oceany. Wzory zachwycają swoim bogactwem i już pragniesz jeden z nich zakupić, lecz zastanawiasz się, który będzie najlepiej pasował do twojego wystroju.

Czy potrzebujesz nowych i ciekawych postów na podany tu temat? Śpieszymy z pomocą – naciśnij i sprawdź (https://sklep.kaja-glass.pl/las-w-sloiku/sloiki-ozdobne) tu świeże fakty.

W domu masz wystrój dosyć tradycyjny, to znaczy to, iż preferujesz antyki i pragnęłabyś pójść właśnie tym torem, więc jak to ze sobą złączyć? Jeśli można coś doradzić, to najlepiej, żeby swój wystrój zestawić z klimatem, który jest u ciebie w domu. Nie oznacza to jednak, iż jeśli jest bardzo statecznie, to powinniśmy inwestować w jakieś smutne, dramatyczne widoki. Przecież wtedy znów możemy pogrążyć się w zimowej nostalgii.

Lepiej kupić fototapetę pokazującą jakiś widok: słońce pustyni, słoneczne wybrzeże, ciepłą, czystą wodę. Możemy też pomyśleć o jakimś południowym, słonecznym słońcem mieście. Jeśli boimy się, iż w naszym domu jest za zimno miejmy na uwadze, że z fotografii powinno bić ciepło, powinno to być wyczuwane od samego wejścia do pokoju.

Generalnie wybór fototapet jak jest tak ogromny, iż każdy z nas znajdzie coś dla siebie. Czy preferujesz gorące, letnie widoki a może jednak mroźne, zawalone śniegiem pustynie, a może industrialny pejzaż to wszystko możesz dostosować do własnych aranżacyjnych wymagań. Najkorzystniej wybrać kilka wzorów, a potem zastanowić się, który będzie tym najbardziej odpowiednim. Szkoda bowiem by było, gdybyśmy po przyklejeniu tapety zaraz chcieli ją wymieniać na nową.