Typy i zadania płotów

przez | 10 lipca 2021
Bardzo istotną częścią każdej posiadłości jest ogrodzenie. Nie ma ono tak wielkiego znaczenia w obrębie blokowisk, w których obszar przy budynku jest wspólny dla ogółu mieszkańców. Jednak przy domach jedno- i wielorodzinnych jest bardzo ważne. Co najważniejsze oddziela od siebie poszczególne posiadłości. Izoluje również teren prywatny od drogi, co ma szczególne znaczenie gdy jest to ulica o dużym ruchu i bardzo uczęszczana. Spełnia również tak podstawowe funkcje jak uniemożliwienie wchodzenia na teren prywatny zwierząt, na przykład obcych psów. Często też na ogrodzeniach znajdują się skrzynki na listy, co jest niezwykle dobrym rozwiązaniem, kiedy na terenie prywatnym mieszka agresywny pies, który mógłby zaatakować listonosza. Płoty wykorzystywane są też w miejscach publicznych, przykładowo do ogradzania parków czy placów zabaw. Najczęściej jest to dobre rozwiązanie, gdyż ogrodzenie gwarantuje więcej bezpieczeństwa dzieciom.

ogrodzenie Anotis

Źródło: http://www.flickr.com
Rodzaje ogrodzeń
Rodzaj ogrodzenia uzależniony jest przede wszystkim od terenu, który będzie otaczać. W przypadku prywatnych posesji typ uzależniony jest od potrzeb i możliwości finansowych mieszkańców. W części miejsc, między innymi przy drogach o wzmożonym ruchu, przydatne są płoty wysokie i gęste. W takich miejscach bardzo pomaga zastosowanie grubego żywopłotu, który stanowi dodatkową warstwę izolacyjną od hałasu i spalin. Oprócz tego niezwykle funkcjonalne są ogrodzenia (polecamy anotis ogrodzenia) składające się z paneli. Ich podstawową zaletą jest możliwość reperowania bez konieczności rozbiórki całości ogrodzenia, ponieważ każdy panel (zobacz panele ogrodzeniowe wypukłe) jest osobną częścią. Pod hasłem „ogrodzenia Wrocław” można znaleźć bogatą ofertę ogrodzeń różnego typu, także tych o charakterze panelowym, metalowych i drewnianych.

Wjazdówki
Bardzo znaczącą funkcję w całości ogrodzenia stanowią bramy. Pozwalają one na dostanie się na teren posesji. Na dzień dzisiejszy coraz powszechniej używane są bramy automatyczne, sterowane za pomocą pilota. Jest to niezwykle komfortowe rozwiązanie, gdyż umożliwia na przykład otwarcie bramy bez wychodzenia z samochodu. „Przedsiębiorstwo Anotis” to fraza bardzo często wpisywana w wyszukiwarki internetowe. Dzięki niej uzyskuje się informacje na temat aktualnej oferty rozmaitych producentów.

Kategoria: Bez kategorii Tagi: ,