Nawierzchnie poliuretanowe czyli jedna z najdoskonalszych propozycji do stosowania na place dla dzieci.

przez | 26 lipca 2021
Nanotechnologia i olbrzymie postępy ogólnie w technologii i tworzywach pozwoliły dostarczyć światu całkiem nowych narzędzi, całkiem pionierskich materiałów do najróżniejszych zastosowań. Najpowszechniejszym przykładem są uznawane za jednorazowe, choć wbrew pozorom nie aż tak bardzo słabe torebki, które co dzień da się nabyć w sklepie za kilkanaście groszy, przenieść w nich zakupy do samochodu czy do domu, po czym wykorzystać do innych rzeczy.

osiedle

Autor: Mermaid Properties
Źródło: Mermaid Properties

Dosć niedroga rzecz, oczywiście bardziej nietrwała niż płócienne torby czy plecione wiklinowe kosze, z jakim chadzało się po sprawunki dekady wstecz, ale cały czas pod ręką, użyteczne również do wielu pozostałych zastosowań.
To oczywiście tylko przykład, jaki każdy zna ze swojego życia. Jednak materiały sztuczne, niedrogie materiały kompozytowe i cała masa innych substancji, jakich przyroda w żaden sposób nie mogła nam przysporzyć, jest widoczna w naszej codzienności i w tym momencie niezwykle ciężko byłoby sobie bez nich poradzić. Tego typu zastosowaniem są nawierzchnie poliuretanowe, które stosowane są przykładowo na placach zabaw.

Dodatkowe publikacje w kontekście niniejszego tematu też są ekscytujące – więcej pod tym linkiem (http://www.ingas.pl/). Kliknij więc tutaj i przekonaj się, że to fakt.

Posiadają, w odniesieniu do najróżniejszych innych materiałów w tego rodzaju zastosowaniu, jedynie zalety: są trwałe, odporne na wilgoć, bezpieczne dla maluchów. Łatwo je sprzątać, niezwykle łatwo umieścić na nich linie boiska, czego nie można stwierdzić ani o piachu czy żwirze, ani o trawie.

Masz jeszcze chwilę? Jeżeli tak, to namawiamy Cię do kolejnej witryny, gdzie przygotowaliśmy atrakcyjne artykuły – wejdź w link folie okienne.

To fakt, murawa jest używana na boiskach do piłki nożnej, ale jeśli pomyśli się o wysiłku niezbędnym do jej konserwacji i tego, co mogą z murawą zrobić rzesze kilkunastolatków, strach oblatuje każdego dzielnicowego.

W skrócie: nawierzchnie poliuretanowe to jedna z najlepszych propozycji do zastosowania jako nawierzchnie na place zabaw. Oczywiście do placów, nawet wyposażonych w syntetyczną powierzchnię, stosuje się również inne materiały, w zależności od tego, czy będzie to kort, boisko do futbolu czy też do piłki koszykowej, a także tego, czy boisko jest zabudowane czy nie. Tak czy siak w dziedzinie placów zabaw poliuretan jest zwyczajnie jednym z najlepszych materiałów. Choć starsi mogą myśleć: jak z tego poliuretanu zrobić babkę czy odpowiednik zamku z piasku? Gdy ja miałem ich lata… Tylko że to już nie te czasy.