Czemu rolety cieszą się taką popularnością wśród klientów, czym się cechują fotorolety.

przez | 10 lipca 2021
Rolety są niezwykle popularną metodą na zasłanianie okien, zwiększająca się ilość klientów dostrzega ich plusy i je montuje u siebie w mieszkaniach. Sama budowa rolet nie jest skomplikowana, ponieważ złożone są z rolki, nawiniętego na nią fragmentu tkaniny w odpowiednim wymiarze oraz prowadnic.

Muffiny, babeczki

Autor: Słodki Muffin
Źródło: abcslubu.pl
Za pomocą specjalnych łańcuszków można kręcić rolką, a tym samym zwijać lub odwijać materiał. Rolety (rolety świdnica) z nadrukiem są niezwykle praktyczne i wygodne w użytkowaniu. Przede wszystkim instaluje się je tylko jeden raz, a potem bez problemów działają nawet kilkadziesiąt lat. Przy ich pomocy da się wygodnie sterować ilością wpadającego światła słonecznego, należy jedynie odpowiednio ustawić materiał na oknie. Dostępne są w dużej ilości odmian, które się między sobą różnią rodzajem zastosowanej tkaniny, przez co można je dostosować do stylistyki wnętrza – fivaro.
mieszkanie - migawka

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Ważną zaletą rolet jest to, że są bardzo ładne. W sklepach przeważnie dostaje się do dyspozycji kilkadziesiąt różnych wzorów i kolorów, a w ostatnim czasie coraz popularniejsze zaczynają być fotorolety. Wykorzystuje się w nich dokładnie takie same materiały, jak przy klasycznych roletach, ale ich ogromną zaletą jest to, że można na nich wydrukować w zasadzie wszystko, co się będzie chciało – obejrzyj.

Tego typu fotorolety są nieco droższe od zwykłych, lecz różnice nie są duże, a możliwość zamówienia sobie własnego wzoru kusi coraz większą liczbę klientów. Przy wyborze rolety warto zwrócić swoją uwagę na grubość materiału, ponieważ niektóre z nich będą przepuszczać światło słoneczne, a inne całkiem go zatrzymają.