Jakie fototapety wybrać do wnętrza własnego lokalu?

przez | 10 lipca 2021
Jeśli zastanawiamy się jaką wybrać fototapetę, czas przyjrzeć się propozycjom na rynku.
Taka tapeta znana była klientom i to od dawna. Pierwsze fototapety pojawiły się w Polsce w latach 80′ i 90′.

Łazienka, ceramika sanitarna Touch w wersji stojącej

Autor: Coram Poland
Źródło: Coram Poland
Wtedy fototapety przechodziły swój faktycznych bum. Każdy, kto remontował swoje lokum decydował się na fototapetę. Ale jak to z każdą modą bywa, zainteresowanie podobną formą wystroju ściany trochę się zmniejszyło. Dziś jednak przeżywa ona znowu swój rozkwit.
Obecnie fototapeta zmieniła swoje oblicze. Zmieniła się technologia jej wytwarzania. Zjawisko stosowania fototapety do kuchni, ale również łazienki nie jest niczym dziś oryginalnym. Nowoczesne wzornictwo, modernistyczne widzenie świata i wyjście na przeciw potrzebom klientów, wszystko to sprawiło, że rynek oferujący fototapety odczuwa obecnie niezwykły rozkwit.
mieszkanie - odbicie

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Fototapeta jest wyśmienitym pomysłem na dekorację wnętrza. Kiedyś dysponowaliśmy niewiele motywów, dziś jest ich praktycznie miliony. Wszystko zależy od kreatywności klienta. Fototapety do kuchni to świetny pomysł na ściany. W takie sposób możemy projektować ściany z polotem, pasją i reminiscencjami. Najbardziej kreatywna jest możność wykonania fototapety z fotografii własnych i zupełnie nie trzeba do tego wielkich zdjęć. Prócz koncepcji na wzór, jaki mamy ochotę posiadać na ścianie swojej kuchni, należy pochylić się nad różnorodnością jej faktury.

Na rynku dostępne są trzy najpopularniejsze typy fototapet: wykonana z folii, z dodatkiem lateksu i winylowa. Wszystkie one różnią się zastosowaniem i trwałością.

Nie zwlekaj – jeżeli masz ochotę przeczytać dodatkowe wiadomości na ten temat, wiedź, że bezpłatne wejście (aplusdesign.pl/) na ten link doprawdy nie obciąży Cię finansowo.

Należy jednak zastosować, tę najciekawszą i najtrwalszą.