Jak dobrać lampy do salonu? O jakich kwestiach należy pamiętać? Dlaczego jest to tak niezbędne w aranżacji wnętrz?

przez | 10 lipca 2021
Wystrój salonu będzie w takiej sytuacji faktycznie udany, gdy odpowiednio zaplanujemy oświetlenie. Istnieją określone zasady, jakie dobrze wdrożyć podczas projektowania tego pomieszczenia, najkorzystniej je wszystkie poznać, ażeby wiedzieć, co zrobić, jakie lampy dobrać, ażeby nasz salon był faktycznie najlepiej urządzony.

Oświetlenie w salonie to z pewnością bardzo kluczowy element aranżacyjny. Lampy mogą stworzyć atmosferę, pomagają się skupić, bez problemu można przy nich odpocząć. Ażeby aranżacja salonu była przytulna najlepiej wybrać kilka źródeł światła. Niezbędne są żyrandole do salonu (), lecz pamiętajmy jednocześnie, iż poza tym powinny w nim być inne lampy. Wybór mamy spory, mamy faktycznie lampy wiszące i stojące, lampy włoskie czy kinkiety.

mieszkanie - selfie

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

Dobre oświetlenie w salonie polega na tym, by dobrać odpowiednie lampy, które będą podkreślać wystrój wnętrza i stworzą klimat, w jakim czujemy się najlepiej. Najlepiej ustawić wysoką lampę stojącą obok fotela, dzięki której wieczorem będziemy mogli czytać. Tak samo istotna jest niska lampa na regale, jaka dość łagodnie jest w stanie oświetlić wnętrze, dzięki temu przyjemniej będziemy mogli oglądać telewizję. Warte polecenia są również lampki nocne, które wprowadzą spokojny klimat wieczorem, przed zaśnięciem )(). Najlepiej również lampę sufitową skoordynować z oświetleniem punktowym.

Nie wystarcza Ci ten krótki artykuł opublikowany w tym serwisie? Nie martw się i sprawdź więcej łóżko dwuosobowe z materacem tutaj, znajdziesz tam tego typu informacje.

W wypoczynkowej części salonu świetnie odnajdzie się dość nisko zawieszona, wielopunktowa lampa. Taki lampy do salonu jednakże nie muszą stanowić kompletu, odpowiednie jest, jak różnorakie lampy będą miały cechę wspólną, na przykład kolor, materiał czy kształ (). Kiedy urządzamy salon należy się starać, żeby pasowały do siebie stylistycznie.

Lampy z elementami metalicznymi będą podkreślać nowoczesny charakter wnętrza, drewniane zaś będą pasujące do salonu jaki jest urządzony w stylu ekologicznym. To jaki materiał będzie najlepiej pasował musimy wybrać pod kątem wybranych już elementów. Oczywiście, czasem można mieszać style, lecz jak nie czujemy się w tym zbyt mocni, to lepiej korzystać z pomocy fachowców. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że lampy w naszym salonie będą rzeczywiście najlepiej dobrane.