Co zrobić w razie dużej awarii kotłowni w sezonie grzewczym? Czy kupienie nowego kotła w takim wypadku to rzecz niezbędna?

przez | 10 lipca 2021
Ogrzewanie domu jest rzeczą, o której są zmuszeni myśleć każdego sezonu zimowego ich właściciele. Nawet gdy wszystko zostanie dobrze zaplanowane, odpowiednia ilość opału kupiona to i tak zdarzają się sytuacje niezależne od nas, a mianowicie awarie. Jak można zabezpieczyć się na tego typu ewentualność?

odbitka - dom

Autor: Erika Augusto
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście czasami usterka nie jest poważna oraz możemy zadzwonić po fachowca, jaki szybko ją usunie. Wtedy jesteśmy w komfortowej sytuacji oraz płacimy za naprawę jak i potrzebne części zapasowe. Może nie będzie to aż tak mały wydatek jednak z pewnością mniejszy niż zakupienie nowego pieca – kotłownie kontenerowe do wynajęcia. Jednak czasem sytuacja jest na tyle kiepska, iż piec musi zostać wymieniony. Tego typu sytuacja w środku sezonu grzewczego to trudna sprawa. Szczególnie, że nie zawsze jesteśmy przygotowani na tak duży wydatek.

Pasjonuje Cię omawiana tematyka? Jeśli tak, to zapraszamy do lektury (https://www.partnerzy.pl/) bardzo podobnego artykułu – on także jest warty uwagi.

W takim momencie trzeba wiedzieć, że jest jeszcze inne wyjście, a mianowicie wynajem kotłowni. Pewnie sporo osób o tym nie słyszało, jednak rzeczywiście już coraz większa ilość firm posiada w ofercie tego typu usługi. Oprócz sprzedaży różnych wyrobów, oferują oni także część urządzeń na wynajem.

dom - image

Autor: Erika Augusto
Źródło: http://www.flickr.com
W ofercie też możemy spotkać wersje mobilne, czyli pełne kotłownie kontenerowe, jakie przyjeżdżają pod nasz dom i wystarczy je podłączyć pod instalację grzewczą. Czasem również możliwy jest wynajem kotłów (bonusy) do montażu, czyli po prostu montuje się sprawny kocioł w miejsce popsutego i płaci za wynajem. Możliwości jest trochę, tak samo jak rodzajów kotłów. Bez problemu można wynająć kotły parowe albo choćby olejowe zależnie od tego, jakich do tej pory używaliśmy.

Taka opcja jest doskonała także dla przedsiębiorstw, jakie muszą zadbać często o ciągłość produkcji. W przypadku różnych nieprzewidzianych okoliczności takich jak awarie, albo też konieczność zapewnienia dodatkowej ilości ciepła, lub też gdy grożą nam planowane przestoje w dostępie do ogrzewania, to rozwiązanie będzie czymś idealnym.

Ciekawi Cię zamieszczony w tym serwisie tekst? Kliknij zatem oprócz tego tutaj i sprawdź więcej ciekawostek na omawiany temat!

Trzeba wiedzieć, że tego typu możliwość istnieje właśnie gdy przydarzy się taka jedna z awaryjnych sytuacji. Właśnie w takiej sytuacji kotły w kontenerach będą idealne. Są sprawne w montażu i uruchomieniu, łatwe w transporcie oraz nie potrzeba dodatkowych pozwoleń budowlanych. Jest to taka mobilna kotłownia, jaka rozwiąże szybko wiele problemów. Dlatego dobrze jest wiedzieć, że możemy skorzystać z tych możliwości.