Jakie mamy rodzaje podłóg i jakiego rodzaju mogą być najlepsze do naszego mieszkania. Zobacz z czego można wybierać

przez | 14 listopada 2021
Rodzaje podłogi, jakie jesteśmy w stanie spotkać w wiejskich domach różnią się między sobą materiałem, z którego zostały zrobione. Najbardziej znana to klepisko, jakie wykonane jest z gliny, która była ubijana oraz suszona. Wykorzystywana była, jako powierzchnia, na której młóciło się zboże. Inna odmiana podłogi obserwowana w wiejskich domostwach to polepa, która składa się z mieszanki sieczki, gliny oraz trocin.

Płytki podłogowe

Autor: Tom Woodward
Źródło: http://www.flickr.com
Do tradycyjnych wykorzystywanych w historii materiałów do wyprodukowania podłóg należy drewno, kamień, glina, terakota, i ich połączenia – Rodzaje płytek ceramicznych. W dzisiejszych czasach przy wyborze podłogi mamy dość duże możliwości, zależnie od upodobań i wymogów, które stawia konkretne pomieszczenie – na przykład w pomieszczeniach rodzaju jak łazienki, czy kuchnie bardziej nadają się przykładowo kafelki, zaś do pokojów mieszkalnych standardowe podłogi drewniane.

Niesamowicie pasjonuje Cię rozpatrywana w tym miejscu kwestia? Jeśli tak, to dodatkowo kliknij ten odsyłacz oraz zdobądź użyteczne info (https://dobroplast.pl/rolety-zewnetrzne/)!

Wiele osób korzysta też z rozwiązania bardzo modnego, otóż płytki klinkierowe cieszą się niesłabnącym powodzeniem.

Jednakże kwestia podjęcia decyzji o wyborze właściwej podłogi może rodzić pewne trudności – zbyt duży asortyment różnorodnych typów paneli, desek podłogowych i tego rodzaju może powodować, że można poczuć się czasem zagubionym. Jak chodzi o podłogi drewniane, to cieszą się one niezmienną popularnością – Jaka podłoga na taras lub balkon?. Posiadamy do wyboru dużo drewna w różnych rodzajach – zarówno tradycyjnych, takich jak buk, czy brzoza dla osób preferujących jasne podłogi, oraz dąb albo orzech dla tych, jakie wybierają ciemne odmiany drewna.

salon

Autor: DLH Poland
Źródło: DLH Poland

Oprócz tego aktualnie modne są podłogi z drewna egzotycznego, spośród jakich popularnością cieszą się nprzykładowo doussie lub jatoba. Ich cechą charakterystyczną są nie tylko oryginalne kolory, lecz także większa niż w przypadku bardziej standardowych odmian drewna wytrzymałość oraz twardość.

Przez to więc drewno (strugarka do drewna) tego typu służy jako materiał podłogowy w pomieszczeniach jak kuchnia i łazienka, także ze względu na odporność na wilgoć. Wybór koloru podłogi powinien być podyktowany walorami pomieszczenia – wszystkie elementy wyposażenia powinny ze sobą współpracować pod kątem kolorystycznym oraz być przypasowane do jego rozmiarów. Wiadomym jest, że jasne kolory optycznie zwiększają, a ciemne – zmniejszają. Jeśli uwzględnimy te wszystkie czynniki pod uwagę można być pewnym, że dobierzemy najlepszą podłogę, która będzie najbardziej odpowiadała naszym wymaganiom.