Spraw takie wnętrze dziecku , ażeby twoja pociecha czuła się w nim jak u siebie w domu

przez | 3 września 2021
Aranżując pokój dziecka nie trzeba się gnębić idealnym odwzorowaniem stylizacji prowansalskiej, stylu skandynawskiego czy jeszcze innej aranżacji. Sedno sprawy tkwi w tym, by pokoik dziecinny był zharmonizowany z potrzebami dziecka a także bez problemu dopasowywał się do kolejnych faz jego rozwijania się uczuciowego, umysłowego i fizycznego.

Komplet mebelków dla dziecka (kliknij) jest jednym z najistotniejszych fragmentów urządzania pokoju dziecięcego. Mebel w ukochanym kolorze, zapewne prawidłowo wpłynie na samopoczucie dziecka a niestandardowy kształt rozbudzi w nim inwencję twórczą stając się doskonałym polem do zabawy. Pomimo, że witryny sklepowe przyciągają nas różnymi formami i barwami, nie należy podejmować decyzji zbyt szybko.

Nowoczesne meble w dziecinnym pokoju pozwalają na twórczą stylizację wnętrza. Warto choćby wspomnieć o łóżeczkach wsuwających się pod regał, mobilnych stolikach do odrabiania zadań szkolnych, będących elementem zabudowy czy schodkach prowadzących do piętrowego łóżka, dostosowujących się gdy zajdzie potrzeba w odkrytą szafkę na czasopisma i zabawki. Istnieje również alternatywa rozbudowania dziecięcego łóżka czy szafy o dodatkowe skrytki, wieże oraz zjeżdżalnie wprost z animowanych ulubionych bohaterów baśni.

Pokój dla dziewczynki, Pinio Barcelona

Autor: Pinio
Źródło: Pinio

Mebelki z przeznaczeniem dla malucha powinny być również ergonomiczne, dotyczy to m.in. biurek, które gdy są prawidłowo zaplanowane muszą się łatwo regulować do wzrostu malucha.

Łóżeczka dla dzieci to pomysły, które podobnie jak pozostałe meble powinny być uniwersalne, bezpieczne a także skoordynowane z marzeniami, fantazją i pasjami dziecka. Pomysłów na niepowtarzalne przedsięwzięcia nie brakuje. Ale jak ze wszystkim powinno się zachować zdrowy rozsądek. Długość łóżka powinna być dostosowana zasadniczo do wzrostu dziecka i jednocześnie uwzględniać wielkość powierzchni.

Poza klasyfikacją na popularne i pionierskie łóżeczka, wyodrębniamy również według materiału z którego są wykonane. Poza najpopularniejszym drzewem, którego właściwości są nieocenione w ofertach handlowych coraz częściej odnajdziemy łóżeczka wykonane z metalu (strona). Bardzo istotną sprawą przy kupnie jest także to, czy wyposażenie ma odpowiednie atesty.