Podstawowy rynsztunek BHP podczas budowy czy remontu

przez | 12 czerwca 2022
Jak powszechnie wiadomo, przystępując do budowy domu, inwestor jest zobowiązany do zachowania zasad bezpieczeństwa na placu budowy i w bezpośrednim sąsiedztwie. Tyle stwierdzają przepisy , konkretne rozwiązania zależą naturalnie od wariantu i rozmiarów realizowanych robót.

Białe rękawiczki

Autor: peter
Źródło: http://www.flickr.com

Inaczej będzie to wyglądało w przypadku robót remontowych a zupełnie inne sposoby zachowania bezpieczeństwa będą obowiązywać podczas gdy budujemy dom od podstaw czy pracujemy na dużych wysokościach.

Niezależnie jednakże od obszaru wykonywanych prac można powiedzieć, że są akcesoria stosowane w tymże celu od zawżdy, mam w tej chwili na uwadze rękawice budowlane (). Wybór tegoż typu artykułów jest niezwykle szeroki. Najbardziej rozpowszechnione są drelichowe rękawice budowlane. Można jednakże kupić w wyższym stopniu ekskluzywne modele, przeznaczone do konkretnych prac, na przykład rękawice budowlane odporne na przecięcia czy rękawice budowlane przeciwwstrząsowe, ochraniające stawy pracownika, używane przy robotach z użyciem rozmaitych maszyn wywołujących mocne drgania.

Rzecz jasna nie jedynie budowniczowie chcą chronić swe dłonie.

Rękawica budowlańca

Autor: Mike Linksvayer
Źródło: http://www.flickr.com

Podobną grupą profesjonalistów będą monterzy różnego typu urządzeń, dla przykładu instalujący przewody oraz urządzenia telekomunikacyjne. Rękawice monterskie powinny być przede wszystkim wygodne, dobrze przylegać do ręki, powinny pozwalać na wygodne manipulowanie narzędziami (zobacz wpusty) jak też nie zmniejszać zmysłu dotyku. Takie rękawice monterskie (dodatkowe informacje) możemy z powodzeniem wykorzystać również w drobnych pracach ogrodniczych, przykładowo do robót przy podcinaniu drzewek owocowych lub krzewów ozdobnych i pozostałych prac ogrodowych.

Oczywiście rękawice monterskie jak też rękawice budowlane nie kończą tematyki . Wersji i rodzajów jest prawie tyle ile robót które musimy zrealizować rękami i przy tym możemy dłonie narazić na uraz bądź to mechaniczny bądź chemiczny. Ważne jest żeby sami robotnicy posiadali świadomość niezbędności przestrzegania przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy. Niestety, nie zawsze na serio traktujemy owe zasady, nierzadko nawet szkolenia z tejże problematyki rozpatrywane są po macoszemu i to nie jedynie przez samych pracobiorców, ale i przez właścicieli przedsiębiorstw.