Jakie są główne odmiany garaży, jakie zalety i wady mają garaże murowane i z metalu.

przez | 10 lipca 2021
Dużym marzeniem niejednego właściciela samochodu jest posiadanie garażu, w którym samochód ten można by było trzymać. O tym jakie to jest wygodne najlepiej wiedzą osoby, które przez pół zimy muszą czyścić szyby, odśnieżać i ogrzewać wnętrze, aby dało się w ogóle jeździć.

O ile osoby mieszkające w blokach wielkiego wyboru nie mają, bo tak naprawdę na osiedlach nie ma wiele garaży, to jeśli się mieszka w jednorodzinnym domku możliwości będzie się miało znacznie więcej, bo po prostu można swój garaż postawić. Planując taką inwestycję do dyspozycji się ma albo wersję murowaną, albo blaszaną. Obie te opcje mają swoje wady i zalety, z tego też powodu warto zastanowić się porządnie zanim się ostatecznie zdecyduje.

Murowane garaże są dużo bardziej wygodne w użytkowaniu od metalowych, można w nich zainstalować ogrzewanie, więc w zimie nie tylko można w nich wykonywać różne prace i naprawy, lecz nie powinno być kłopotów z zapaleniem auta. Oprócz tego robiąc szerszy garaż zaplanować można tam rozmaite półki i szafki na przechowywanie różnych przedmiotów (zobacz stronę wawsystem.pl).

dom z garażem

Autor: JDH Rosewater
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak dużą wadą garaży murowanych będzie ich cena. Na ich postawienie przeznaczyć jednak trzeba co najmniej trzydzieści tysięcy złotych, zwłaszcza jeżeli się będzie chciało wykorzystać jakieś przydatne rozwiązania, przykładowo bramy garażowe uchylne z pilotem. Trzeba się również liczyć z tym, że samo wybudowanie garażu może chwilę trwać. Zupełnie inaczej wyglądają ceny garaży wykonanych z blachy.

Jeżeli masz ochotę poznać więcej danych na omawiany temat – odsyłam do linka (https://www.invado.pl/produkty/drzwi-modulowe/drzwi-wewnetrze-modulowe-larina-fiori), gdyż w tamtym miejscu są cenne fakty opisujące przedstawiany wątek.

Tu wersję podstawową kupić można już za parę tysięcy złotych, a jeżeli znajdzie się garaż używany to jeszcze taniej.

Niezwykle szybki i prosty jest również montaż. Producent garaży będzie zalecał, żeby miejsce, na jakim zostanie postawiona konstrukcja było w odpowiedni sposób wzmocnione. Mogą to być na przykład nieduże fundamenty, lecz można także zastosować grube betonowe elementy wkopane w ziemię. Jeśli wybierze się ten drugi wariant, to cały garaż można postawić nawet przez jedno przedpołudnie.

Jeśli ten tekst jest dla Ciebie interesujący to sprawdź serwis, w którym są tego typu informacje. One z pewnością będą dla Ciebie użyteczne.

Jeśli miałby on stać dłużej, to warto jeszcze pomyśleć o jakiejś wylewce na podłodze, wówczas korzystanie z niego będzie dużo wygodniejsze.