Gdy masz w mieszkaniu kominek, warto rozważyć zakup odkurzacza do czyszczenia kominka

przez | 5 lipca 2022
Kominek w salonie może być wykorzystywany do ogrzewania sezonowego, bądź w okresach zastępczych, gdy nie jest włączone centralne nagrzewanie. Może również stanowić zasadnicze, ale nie wyłączne źródło ciepła. Kominek jest dzisiaj jednym ze norm wyposażenia domu, bądź mieszkania.

kominek

Autor: kristin sloan
Źródło: http://www.flickr.com
Poza zagadnieniami użytecznymi, pełni też rolę ozdobną, tworząc łagodną, miłą aurę. Aby oczyszczanie kominka nie było nazbyt przykre, przydatny jest odkurzacz kominkowy, który poradzi sobie perfekcyjnie z zanieczyszczeniami i popiołem. Powinno się wiedzieć, że elektroluksem kominkowym, lub za pomocą oddzielacza, sprzątać można wyłącznie chłodny popiół; wyciąganie popiołu gorącego, albo nieco przestygniętego może uszkodzić przyrząd. Poleca się początek odkurzania po upływie co najmniej 24 godzin od kompletnego wygaśnięcia paleniska.Odkurzacz kominkowy posiadający własne źródło zasilania, co oznacza, że do jego użytkowania nie ma potrzeby podłączania domowego odkurzacza. Zaletą owych odkurzaczy jest ich większa siła, zezwalająca na prędkie i precyzyjne wyczyszczenie paleniska.Odkurzacz kominkowy (akcesoria kominkowe) może usuwać nie tylko popiół z kominka, rusztu, czy paleniska. Zbiera też drobny gruz i pył budowlany. Sprząta drobne listki, trociny i drzazgi. Nie wolno zasysać nim żaru, również płynów. Łatwa obsługa, łatwe czyszczenie i opróżnianie, bez worka. Znaczny zbiornik wykonany ze stali, wygodny zaczep do przesuwania czyni, że jest on komfortowy w zastosowaniu.

ogień

Autor: Ervins Strauhmanis
Źródło: http://www.flickr.com
Doskonałym wyjściem, dla wszystkich ludzi, które mają kominki otwarte, jest parawan kominkowy. Jednym z najistotniejszych zadań tego parawanu jest zabezpieczenie domowników przed iskierkami. Zabezpieczenie takie jest w szczególności korzystne, kiedy w pokoju zamieszkują małe dzieci. Poza tym doskonale chroni meble i podłogę przed iskierkami, które zdołałyby wywołać pożar.
Dowolny parawan kominkowy (dodatkowe info) jest możliwość nabyć w różnych rozmiarach. Są one sporządzane z rozmaitego gatunku surowców w dużej gamie form.

Czy zaciekawił Cię ten tekst? Jeżeli tak, to idź tu i przejrzyj tam nowe fascynujące posty. Nie czekaj!

Bardzo swobodnie można je przystosować do aranżacji wnętrza.

Koniecznie zobacz na stronie (http://homeandliving.pl/) analogiczne wpisy. Tam także zobaczysz coś emocjonującego, gdyż przedstawia ona zbliżoną problematykę.

Może stanowić imponującą dekorację salonu.