Jeśli jesteś rodzicem małego dziecka, które właśnie zaczęło raczkować lub chodzić, to na pewno wiesz, że nie jest prosto zatroszczyć się o bezpieczeństwo takiego malucha

przez | 6 sierpnia 2021
Na co dzień nie zwracamy uwagi na przedmioty, takie jak sztućce, ostre kanty lub szkło w domu. To wszystko wydaje nam się zupełnie normalne. Zaglądając do szuflady z ostrymi narzędziami przeważnie tylko wyjmujemy z niej to, co jest nam potrzebne. Nie zastanawiamy się nad potencjalnym zagrożeniem, które mogłoby spowodować niewłaściwe użycie śrubokrętu albo piły.

wykorzystanie szkła

Autor: Gord Webster
Źródło: http://www.flickr.com
Wszystko się zmienia w chwili,kiedy w naszym życiu pojawia się dziecko. Na początku poród, następnie nieprzespane noce, pieluszki, kaszki, pierwsze siku do nocniczka, aż w końcu pierwsze kroki.

Ciekawią Cię dalsze wpisy na ów temat? To fantastycznie, bo z przyjemnością stworzyliśmy dla Ciebie następne ciekawe wpisy.

Wówczas wszystko robi się jeszcze bardziej skomplikowane. Szkło w domu okazuje się nagle jakimś problemem . Wystarczy bowiem chwila nieuwagi, aby maluch zrzucił na podłogę szklankę, wazon lub kryształową miskę. Jesteśmy zmuszeni, by nieustannie uważać, aby dziecko nie narobiło w domu szkód, a przede wszystkim, aby nic mu się nie stało. Dobrze zatem pomyśleć, w jaki sposób możemy sobie ułatwić to zadanie. Będziemy wówczas spokojniejsi, a nasze dziecko będzie znacznie bezpieczniejsze.
Pierwszą zasadą jest bezpieczne ułożenie przedmiotów w naszym domu.

Ta oferta lustra na wymiar wrocław jest niesamowicie interesująca i jeśli szukasz więcej informacji na omawianą tu problematykę, to znajdziesz je tu.

Nawet jeżeli miałoby się to wiązać z poważnym przemeblowaniem, jako rodzice, powinniśmy podjąć ten trud.

kuchnia

Autor: anhhang
Źródło: http://www.flickr.com
Warto ponownie zastanowić się, jak poukładać sztućce, narzędzia robocze, kruche ozdoby czy leki, tak aby dziecko nie miało do nich dostępu. Szkło w domu najlepiej schować w tym wypadku do kredensu z przeszklonymi drzwiczkami. W ten sposób zadbamy również o aspekt estetyczny. Noże i widelce, kubki i szklanki włóż do najwyższych szafek kuchennych. W szufladach oraz na dolnych półkach powinny stać plastikowe miski, deski do krojenia, drewniane łyżki oraz patelnie i garnki. Możesz też zablokować szuflady i szafki przed swobodnym otwarciem za pomocą specjalnych klipsów, lub po prostu sznurkiem czy gumką recepturką. Kanty stołów i blatów zabezpiecz natomiast sylikonową nakładką. W sklepach dostępne są również skrzynki na narzędzia, otwierane na kod. To bardzo praktyczna funkcja, która okaże się jeszcze bardziej przydatna w przyszłości, gdy nasze dziecko będzie miało 3, 5 lub 7 lat.