Parę przydatnych wskazówek w temacie tego, jak odpowiednio powinno się urządzać salon w swoim domu.

przez | 4 marca 2022
Wielu ludzi zastanawia się, jak najlepiej wykończyć swój dom. A że najróżniejszych opcji naprawdę będzie sporo, to i niekiedy problem może być dość trudny do wyjaśnienia. W pierwszej kolejności trzeba ze sobą zgrać pod względem kolorów podłogi, ściany i meble. W takiej sytuacji jest parę zalecanych rozwiązań, jakie doskonale będą się sprawdzać, ale oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby coś swojego wymyślić. Tak naprawdę jasne kolory w środku sprawiają, że będzie ono optycznie wydawało się większe, z kolei ciemne będą dawać więcej elegancji i powagi. Wiele osób będzie się decydowało na kontrasty, i część rzeczy będzie w jaśniejszych kolorach, a część w bardziej ciemnych. Inna grupa będzie wolała całość w jednolitym kolorze, lecz w tej sytuacji trzeba uważać, aby takie wnętrze nie wydawało się nudne. Powinno się jedynie pamiętać przy tym o jednym bardzo ważnym szczególe. Kolory ścian, podłóg, dywanów oraz mebli powinny do siebie pasować, wtedy całość naprawdę może wyglądać oryginalnie i ciekawie.

przekrój - mieszkanie

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z istotniejszych elementów salonowego wyposażenia będą meble. Przeważnie w salonach znajduje się wypoczynkowy komplet a także szafki w różnych kombinacjach, lecz poza tym najróżniejsze dodatki, na przykład lampy, niewielki stolik czy krzesła do siedzenia. W skład typowego zestawu wypoczynkowego wchodzi z kolei wygodna kanapa albo sofa, kilka foteli i nieduże pufy, na jakich można bardzo wygodnie usiąść. Przy zakupie tego typu pamiętać należy o tym, żeby całość została utrzymana w jednolitym stylu. Jeżeli ktoś będzie się na przykład decydował na drewniane, stylowe (nowoczesne meble do salonu) meble duńskie, to reszta powinna być również utrzymana w takim samym, wtedy całość będzie odpowiednio się prezentowała Przeczytaj więcej o meblach z Danii. Niestety sporo osób podczas projektowania wnętrza własnego domu pozwala sobie na mieszankę stylami.

Jeśli ktoś zrobi to odpowiednio, to niekiedy efekty mogą być naprawdę ciekawe. Jednak w zdecydowanej większości przypadków tego typu mieszanie stylistyką i na przykład nowoczesne stoły połączone z krzesłami tapicerowanymi z drewna będą nie najlepiej wyglądać. Przeczytaj więcej o nowoczesnych stołach