Jak ważna jest ergonomia naszego miejsca pracy i w jaki sposób oddziaływuje na nasz organizm

przez | 28 maja 2022
Statystyki pokazują, że naprawdę dużo czasu spędzamy siedząc, czy to w pracy za biurkiem, w aucie albo też na kanapie przed telewizorem. Natomiast ciągłe ułożenie ciała w takiej pozycji oddziałuje w bardzo zły sposób na układ szkieletowy i ogólną kondycję naszego ciała.

pracownik biurowy podczas pracy przy komputerze

Autor: John Davis
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego też powinniśmy przykładać dużo większą wagę do ergonomii naszego stanowiska pracy. Przeważnie siedzimy w pracy 8 godzin, w pozycji siedzącej przy biurku i częstokroć nieświadomie garbimy się albo też przyjmujemy pozycję ciała, która w bardzo dużym stopniu obciąża nasz grzbiet i odcinek szyjny. W dłuższej perspektywie narażamy się na wielkie problemy, które mogą okazać się naprawdę poważne. Dobrze jest zatem zadbać o środowisko pracy, które będzie sprzyjać kreowaniu i utrzymywaniu dobrych przyzwyczajeń, jeżeli mowa o temacie jakim jest dbanie o odpowiednią postawę.

Świetnym pomysłem są stelaże z regulacją wysokości, które jesteśmy w stanie dopasować odpowiednio do swojej wysokości- doskonałe stelaże z regulacją wysokości.

Publikowany tekst całkowicie Cię pochłonął? Jeśli tak, to zafascynuje Cię też polecana treść (http://www.stargres.pl/), która zawiera zbliżone informacje.

Prawidłowo dobrane krzesło ale i biurko to jedna z głównych zasad ergonomii miejsca pracy. Bardzo popularne są obecnie również specjalne biurka, które możemy podnieść nawet do poziomu jaki pozwoli nam pracować w pozycji stojącej. Taka miła odmiana w metodzie wykonywania obowiązków przy komputerze niezwykle dobrze wpłynie na nasze ciało a także pomoże odciążyć stawy.

Jeżeli chodzi właśnie o stelaże do biurek producent zapewnia przeważnie spełnianie najwyższych standardów jeśli chodzi o kwestie ergonomii i dbania o zdrowie osób, które będą z takich biurek korzystać na co dzień- link. Kupujmy zatem z odpowiednim namysłem, gdyż wpływa to na nasze zdrowie i wydajność w pracy.