Jak się dobrze wyspać? Zacznijmy od wyboru odpowiedniego miejsca na sen, bez tego nie warto podążać dalej

przez | 10 lipca 2021
Dobry sen jest podstawą poprawnego życia i pełnego zdrowia psychicznego i fizycznego. Człowiek źle śpiący to człowiek zły, z pretensjami, który narzeka na wszystkich dookoła. Tak to wygląda, ponieważ każdy z nas potrzebuje chociaż kilku godzin spokojnego snu. Dla jednych to będzie dziesięć, innym wystarczą cztery godziny snu, to jest jednak nieistotne, gdyż ważniejsze jest to, jak pościelimy, jak przygotujemy nasze posłanie, czy będzie wygodne, czy może zupełnie nieprzystosowane do naszych potrzeb.

materac

Autor: Janpol
Źródło: Janpol
Można próbować wielu sposobów, sprawdzać różne łóżka, miejsc w domu, gdzie najlepiej ustawić jest łóżko, a i tak wszystko sprowadzi się do kwestii odpowiednio dobranego materaca. Będzie mógł powiedzieć to każdy, kto próbował różnych sposobów, kto poszukiwał najlepszego sposobu, aby zawsze móc porządnie się wyspać. Nie ma zmiłuj, nie ma łatwych decyzji, tak się mówi, lecz w tym temacie jest pewien wspaniały sposób, by pokochać naprawdę każdą noc, gdyż sen będzie przyjemny i głęboki. Odpowiedzią są materace (zobacz materac 160×200 piankowy) piankowe – .

Dobrym wyborem jest na przykład materac (zobacz materac sprężynowy 90×200) z pisanki o wysokiej elastyczności. Idealnie potrafi dopasować się do ciała, co wpływa na dobra podparcie kręgosłupa, co w konsekwencji zapewnia bardzo dobry wypoczynek i spokojny sen. Jednocześnie, taki materac gwarantuje świetną wentylację, czyli pozwala oddychać skórze, nie wsiąka potu. Nie można tego na przykład powiedzieć o materacach lateksowych. Świetnym wyborem będzie także materac z pianki termoelastycznej. Pianka termoelsatyczna

materac

Autor: Janpol
Źródło: Janpol

charakteryzuje się dużą ilością zalet, jest termowrażliwa, znaczy to, że reaguje na temperaturę ciała. Takie ciepło dostaje się do wnętrza materaca, powodując, że jego powierzchnia mięknie.

To w konsekwencji oznacza, że taki materac dostosowuje się do potrzeb każdego z nas. Są zaprojektowane po to, by dopasować się do anatomicznej budowy ciała człowieka. Następnym ulepszeniem jest redukcja nacisków, a to znaczy, że w nocy nie musimy zmieniać tak często pozycji snu. Pamiętajmy, że w temacie snu nie warto chodzić na kompromisy, powinniśmy się po prostu dobrze wyspać, reszta jest nieistotna. Z tą myślą tak wybierajmy materac, aby służył nam jak najlepiej. Najbardziej korzystny więc wybór to materac piankowy.