Wygodne łóżko, czyli jak kupić właściwy materac?

przez | 22 kwietnia 2022
Kluczowym meblem w każdej sypialni jest łóżko. Niestety wiele osób nie może pozwolić sobie na prawdziwe łóżka, niemal każdy z nas ma rozkładane kanapy czy tapczany, jakie nie mają najlepszego oddziaływania na nasz kręgosłup, a w dodatku każdego dnia trzeba je szykować, aby się na nich położyć. Łóżko z materacem to jedyne najlepsze rozwiązanie, w które dobrze jest w miarę możliwości inwestować. Już po pierwszej nocy będziemy wniebowzięci komfortem spania, jeśli kupimy odpowiedni materac. Co mieć na uwadze, kiedy będziemy podejmować decyzję o jego wyborze?

Nade wszystko dobre materace Wrocław nie są za miękkie, ale też nie za twarde, byśmy nie czuli się w łóżku jak na desce. Materac (zobacz materac 140×200 piankowy) ma dopasować się do naszego ciała, gwarantując mu mocne podparcie, w innym wypadku albo będziemy mieć bóle kręgosłupa, albo obudzimy się w poczuciu zdrętwienia, ponieważ twarda powierzchnia materaca nieustannie uciskała nasze naczynia krwionośne na ciele – przyczep półkę do ściany. Materac powinien być elastyczny. W jaki sposób to zweryfikować? Kładąc się na boku, nasz kręgosłup ma być prosty, natomiast gdy ułożymy się na plecach, ma przyjmować kształt litery S.

materace

Autor: Janpol
Źródło: Janpol

Aby to sprawdzić, nie musimy ściągać koszulki. Wystarczy włożyć rękę pod plecy pod odcinek lędźwiowy – gdy nie będziemy mogli dotknąć pleców, materac ma zbyt dużą twardość. Ręka nie może też wchodzić bez żadnego oporu, ponieważ wtedy materac jest za miękki. Lekki opór jest tym, czego musimy oczekiwać przy idealnym materacu. Istotna jest także wielkość materaca – wystarczy około dwadzieścia centymetrów więcej, aniżeli mamy wzrostu, by wygodnie czuć się we własnym łóżku – czytaj o materacach z Wrocławia . Poza tym nie zapomnijmy skontrolować systemu wentylacji wybranego materaca oraz czy jest zabezpieczony przed roztoczami, które mają niezwykle szkodliwy wpływ nie tylko na osoby z alergią.

Tak jak staramy się dobierać jak najładniejsze i najbardziej eleganckie komody, taką samą uwagę musimy przykładać do naszego łóżka. Niewłaściwej jakości materac ekspresowo się wygniecie, a także mogą z niego wychodzić sprężyny, dlatego korzystniej jest odłożyć większą sumę, aniżeli kupować słaby produkt. Pamiętajmy, iż materace Warszawa mają bezapelacyjny wpływ na nasz sen, a więc i na nasze zdrowie, toteż wybierajmy roztropnie.