Wygodne łóżko, czyli jak kupić właściwy materac?

przez | 18 listopada 2021
Kluczowym meblem w każdej sypialni jest łóżko. Niestety wiele osób nie może pozwolić sobie na prawdziwe łóżka, niemal każdy z nas ma rozkładane kanapy czy tapczany, jakie nie mają najlepszego oddziaływania na nasz kręgosłup, a w dodatku każdego dnia trzeba je szykować, aby się na nich położyć. Łóżko z materacem to jedyne najlepsze rozwiązanie, w które dobrze jest w miarę możliwości inwestować. Już po pierwszej nocy będziemy wniebowzięci komfortem spania, jeśli kupimy odpowiedni materac. Co mieć na uwadze, kiedy będziemy podejmować decyzję o jego wyborze?

Nade wszystko dobre materace Wrocław nie są za miękkie, ale też nie za twarde, byśmy nie czuli się w łóżku jak na desce. Materac (zobacz materac 140×200 piankowy) ma dopasować się do naszego ciała, gwarantując mu mocne podparcie, w innym wypadku albo będziemy mieć bóle kręgosłupa, albo obudzimy się w poczuciu zdrętwienia, ponieważ twarda powierzchnia materaca nieustannie uciskała nasze naczynia krwionośne na ciele – przyczep półkę do ściany. Materac powinien być elastyczny. W jaki sposób to zweryfikować? Kładąc się na boku, nasz kręgosłup ma być prosty, natomiast gdy ułożymy się na plecach, ma przyjmować kształt litery S.

materace

Autor: Janpol
Źródło: Janpol

Aby to sprawdzić, nie musimy ściągać koszulki. Wystarczy włożyć rękę pod plecy pod odcinek lędźwiowy – gdy nie będziemy mogli dotknąć pleców, materac ma zbyt dużą twardość.

Otwórz ten link renowacja parkietu! Na stronie zobaczysz interesujące informacje na to zagadnienie, omówione w artykule.

Ręka nie może też wchodzić bez żadnego oporu, ponieważ wtedy materac jest za miękki. Lekki opór jest tym, czego musimy oczekiwać przy idealnym materacu. Istotna jest także wielkość materaca – wystarczy około dwadzieścia centymetrów więcej, aniżeli mamy wzrostu, by wygodnie czuć się we własnym łóżku – czytaj o materacach z Wrocławia . Poza tym nie zapomnijmy skontrolować systemu wentylacji wybranego materaca oraz czy jest zabezpieczony przed roztoczami, które mają niezwykle szkodliwy wpływ nie tylko na osoby z alergią.

Tak jak staramy się dobierać jak najładniejsze i najbardziej eleganckie komody, taką samą uwagę musimy przykładać do naszego łóżka. Niewłaściwej jakości materac ekspresowo się wygniecie, a także mogą z niego wychodzić sprężyny, dlatego korzystniej jest odłożyć większą sumę, aniżeli kupować słaby produkt. Pamiętajmy, iż materace Warszawa mają bezapelacyjny wpływ na nasz sen, a więc i na nasze zdrowie, toteż wybierajmy roztropnie.