Okleiny na szafę znakomitym sposobem na zaaranżowanie pokoju dzieci.

przez | 10 września 2022
Aranż pokoju dziecka to skomplikowane zadanie. Pokój trzeba umeblować stylowo, ale i swobodnie, by dziecko czuło się w nim świetnie oraz bezpiecznie. Trzeba oddzielić w nim przestrzeń zarówno na relaks, jak i zabawę oraz lekcje. Można to zrobić nawet w niewielkim mieszkaniu. W jaki sposób? Jest na to trochę koncepcji.

W niewielkim dziecięcym pokoju dobrze jest zainwestować w łóżko piętrowe. Jeśli posiadamy dwoje dzieci, to dwa piętra są wyznaczone na ich posłania, natomiast jeśli jest jedno dziecko, można wybrać łóżko piętrowe, na którego piętrze nasza pociecha będzie mogła się wyspać, a w poniższej części producenci często umieszczają biurko bądź szafki i półki, gdzie nasza pociecha może trzymać swoje rzeczy, zabawki lub inne przedmioty. Jest to zatem doskonałaoszczędność przestrzeni. Łóżka te są nierzadko utrzymane w miłej kolorystyce czy wzorach – czytaj . Jeśli jednak zdecydujemy się na proste łóżko, to najlepiej wybrać takie, które w dolnej lub bocznej części ma wbudowane szuflady albo półki, gdzie możemy umieścić nie tylko pościel, lecz i gry czy inne przedmioty.

pokój dziecka

Autor: Easy Walls
Źródło: www.beautifulhome.pl

Trzeba obowiązkowo nie zapominać o biurku. Nawet jeśli nasz maluch chodzi jeszcze do zerówki, to i tak trzeba w nie zainwestować. Dziecko powinno mieć bowiem wydzielone spokojne miejsce, gdzie może rysować, robić wycinanki czy ćwiczyć pisanie literek, nie mówiąc już o zrobieniu lekcji w późniejszych latach. Przygotowując dziecięcy pokój starajmy się w miarę możliwości pozostawić jak najwięcej wolnej przestrzeni, aby dziecko mogło bezproblemowo i normalnie bawić się zarówno samodzielnie, lecz i z przyjaciółmi.

Wykańczając pokój dziecka pamiętajmy też, że musi być on przyjazny i po prostu estetycznie urządzony.

Sprawdź inne podobne niezwykle użyteczne źródło informacji na rozważany problem – kliknij tutaj i przeczytaj więcej w serwisie ikony ceny.

Można użyć na przykład fototapety do pokoju z bohaterami z ulubionych bajek, np. Myszką Mickey czy Królewną Śnieżką bądź z pojazdami, które lubi nasz synek – zajmij się dekorowaniem wnętrz . Dobrze jest takie fototapety wybierać razem z dzieckiem, które z pewnością poczuje się dumne, że miało wpływ na wygląd swojego pokoiku. Jeśli nie chcemy naklejać na ścianę tapet, możemy zdecydować się również na oryginalne okleiny na szafę, również dostępne w różnych wzorach i kolorach. Zarówno fototapety, jak i okleiny nadadzą stylu niejednemu wnętrzu.

Jak możemy zauważyć, piękne i estetyczne urządzenie nawet małego dziecięcego pokoiku jest jak najbardziej możliwe. Wystarczy odrobina chęci i pomysłowości.