Lubisz cudowne zapachy w domu – przeczytaj, jakie są możliwości, by radować się określonym aromatem

przez | 10 lipca 2021
Każdy chce, by jego dom prezentował się doskonale. Stąd dba o ład i porządek, nabywa modne dodatki – wszystko po to, aby wywołać wyjątkowy klimat i czuć się doskonale. Zwieńczeniem tych starań często jest bukiet woni rozprzestrzeniony w powietrzu. Ładne aromaty kochają nie tylko kobiety.

Świece zapachowe

Autor: Lehigh Valley, PA
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy człowiek lubi, kiedy w jego domu unosi się miły zapach. Dlatego tak mocno modne stały się świece zapachowe. Nie nie stosuje się ich tylko podczas romantycznych schadzek. Podpala się je, aby dodać nastroju – rzecz oczywista, jednakże ich wykorzystywanie łączy się dzisiaj z codziennością. Nie należą do drogich, więc pozwolić sobie może na nie niejeden obywatel naszego kraju.

Świece zapachowe palimy do kolacji, w czasie spotkań z przyjaciółmi, podczas oglądania telewizji albo wtedy, kiedy sztuczne światło jest zbyt ostre. Świece zapewniają klimat i zapach, który może przenieść nasze wspomnienia w miejsca z wakacji. Świece zapachowe również relaksują (dlatego bardzo często stosowane bywają w gabinetach masażu lub u kosmetyczek).

Podobne zastosowanie mają saszetki zapachowe, które obierają dzisiaj niezwykłe kształty i mogą stanowić designerski dodatek na szafce. Kiedyś kojarzyły się jedynie ze środkami na mole, dziś mają nieporównanie więcej zastosowań. Saszetki zapachowe można włożyć do szuflady, komody, ułożyć na dostrzegalnym miejscu w domu (jako ozdobę),a nawet włożyć do butów. Ich kluczowym celem jest wytworzenie świeżości.

Nie tak dawno temu bardzo popularne stało się robienie na własną rękę takich saszetek. Okazuje się, że to nic trudnego. Starczy uszyć specjalny woreczek, włożyć do niego liściastą herbatę i kilka kropel określonego zapachu, zakręcić wstążeczką i… gotowe. Takie saszetki zapachowe można teraz ustawić w kilku pomieszczeniach w mieszkaniu.

Nie ma więc znaczenia, czy konkretny zapach pragniemy wnieść do domu poprzez swoją pracę czy nabyte w sklepie towary. Najważniejsze, by wybrać aromat, który najbardziej nam pasuje.przejdź tutaj nota bene pstryczki cena nota bene pstryczki cenaCytrusy, morska bryza, lawenda, leśna świeżość i mnóstwo innych – ile osób, tyle zapachów.