Dlaczego powinno się murować domy z cegły?

przez | 4 marca 2022
Murowanie domów z cięgieł to najstarszy sposób wznoszenia domów, z którego ochoczo korzysta się do dzisiaj. Murowanie z cegieł ma bardzo dużo zalet, jedną z nich jest chociażby wyborna trwałość materiału. Cegła charakteryzuje się cudownymi parametrami użytkowymi, jest mocna, trwała i solidna, dodatkowo cegły są również odporne na uszkodzenia oraz szkodliwe warunki atmosferyczne.

cegła

Autor: Fr James Bradley
Źródło: http://www.flickr.com

Nie zaszkodzi im wiatr, słońce, chłód albo deszcz. Naturalnie powinno się więc przyznać, że elewacja skonstruowana z cięgieł nie ma sobie równych. Budynki budowane z cegieł przez dużo lat będą przedstawiać się znakomicie, bowiem cegła nie wyblaknie od promieni słonecznych, a więc przez długi termin zachowa swój innowacyjny, rześki kolor.

Murowanie ścian z cegieł ma jeszcze inną znaczącą zaletę. Cegły idealnie gromadzą ciepło, utrzymują je przez długi okres, gdyż jest to materiał, jaki cechuje się właściwą akumulacyjnością ciepła. Wnętrza w domach wznoszonych z cegieł są więc znacznie cieplejsze, nawet kiedy na dworze króluje mróz.

Przedstawiany materiał jest niezwykle interesujący, ale bez ociągania zobacz także ten opublikowany (https://www.steam.biz.pl/products/nakretki/) w innym miejscu post – on również jest warty uwagi.

Jeżeli uwielbiamy ciepłe wnętrza oraz przylegamy do wyjątkowych zmarzluchów, to cegła naturalnie okaże się dobrym materiałem budowlanym. Najnowsza oferta: na ścianę.

Cegły gwarantują również szczególną estetykę budynku. Dzisiaj na rynku posiadamy dostęp do cegieł rozmaitego rodzaju, dzięki czemu mamy istotnie rozległe możliwości aranżacyjne. Wykorzystując cegłę, możemy wykazać się wprost nieograniczoną oryginalnością i niepowtarzalnością. Tutaj znajdziesz rady: odpowiednie murowanie ścian.

cegła

Autor: maggus314
Źródło: http://www.flickr.com

Cegły wykorzystuje się nie wyłącznie do murowania domu, dziś mamy dostęp także do cegieł, które znakomicie sprawdzą się wewnątrz budynków, jako ciekawa aranżacja ściany. Takie cegły na ścianę sprawią, że wnętrze nabierze kreacyjnego charakteru, jeśli więc ciekawią nas niebanalne aranżacje wnętrz, to cegły na ścianie na pewno nam się spodobają. Wskazane jest poznać się z propozycją sklepów, które posiadają cegły poświęcone do aranżacji pomieszczeń i ścian.