Powrót do przeszłości

przez | 6 września 2022
Może to moda na slow life, może tęsknota za tym co minęło, kiedy to bliscy sobie ludzie dobrowolnie zasiadali za stołem na śniadania, obiady i kolacje? Grunt, że stół w naszych domach zaczął pełnić istotną funkcję. Często, niemal w pojedynkę może urządzić jadalnię. A nie lada to wyczyn, gdyż to właśnie w jadalni przebywamy sporo czasu. To tam relaksujemy się i tam prowadzimy ważne rozmowy dotyczące życia rodzinnego. Meble do jadalni to zakup na lata, dlatego warto pokusić się o klasyczne kształty, które dobrze zaprezentują się niemal w każdej aranżacji mieszkania i będą cieszyły nasze oczy długie lata. Dobrze, gdy współgrają ze stolarką w mieszkaniu. Wenge plus sosna? Odpada, jednak w takich sytuacjach możemy pozostać przy zawsze modnej bieli. To szyk i ponadczasowość. A ta nigdy nie przeminie.

jadalnia

Autor: KLOSE
Źródło: KLOSE
Jakich stołów należy wypatrywać? Długich. Co najmniej na sześć, osiem osób. Szklanych i metalowych, odziedziczonych po dziadkach lub z surowych desek – zależnie od wymagań oraz gustu. Czasami nie mają krzeseł do kompletu, dzięki czemu możemy wykazać się zapędami dekoratorskimi. Nie obawiajmy się połączeń: metal, plastik, drewno. Ciekawie prezentują się również krzesła samodzielnie odnowione, z pchlich targów lub lat 60.

Zaciekawił Cię ten wpis? Jeżeli tak, to śmiało sprawdź, co się znajduje w ofercie farba strukturalna piasek pustyni, która dotyczy pokrewnej problematyki.

połączone z białym, nowoczesnym stołem.

Dopełnieniem stołu niech będą krzesła z siedziskami tapicerowanymi lub twardymi. Niestety bardziej wytworne i komfortowe są te pierwsze, ale biorąc pod uwagę ich zakup, warto zwrócić uwagę na jakość materiału pokrywającego siedziska

jadalnia

Autor: Modern Gypsum
Źródło: Modern Gypsum

ponieważ na tkaninie łatwo o zaplamienia. Nie jest to więc idealne rozwiązanie do mieszkań, w których mieszkają dzieci i zwierzęta.

Mało odporny na plamienie, podatny na wycieranie materiał szybko się zniszczy i konieczna będzie wizyta u tapicera.

Nie zapominajmy też o komforcie: jedna osoba siedząca przy stole potrzebuje co najmniej 60 cm wzdłuż batu.
Istotną kwestią jest także oświetlenie. W jadalni spędzamy sporo czasu, dlatego pomieszczenie to wymaga specjalnej troski. Dobrze sprawdzą się kinkiety – po jednym z każdej strony komodylub okna. Tak urządzona jadalnia przyniesie nam wielkie zadowolenie i miło spędzone chwile w gronie rodzinnym.