Światło i jego ogromny wpływ przy aranżacji mieszkania. Na co się zdecydować?

przez | 9 września 2021
Nic w ten sposób nie poprawia nastroju, jak zmiana aranżacji mieszkania, szczególnie jak już jest wszystko skończone, a my po długiej i ciężkiej pracy możemy zatrzymać się oraz rozkoszować się widokami naszego wykończonego wnętrza. Co natomiast jeżeli efekt tej zmiany nie zrobi na nas aż takiego wrażenia? Zdaje nam się, że czegoś tutaj brakuje. Faktycznie, przecież pozostało jeszcze oświetlenie. Jak się okazuje, wybór właściwego oświetlenia ma ogromny wpływ na nastrój w domu. Trzeba zatem podejść do tej kwestii poważnie.

lampa

Autor: Clément Belleudy
Źródło: http://www.flickr.com
Dobrze jest zacząć od lamp wiszących. Przez wzgląd na to, iż oprócz światła, jakie dają są także bardzo widoczne. Często od wejścia do pomieszczenia rzucają się w oczy. Warto zdecydować się na nowoczesne lampy sufitowe, które dodadzą charakteru takiemu wnętrzu. Ilość modeli do wyboru w sklepach jest wielka. Można zdecydować się na odwiedzenie droższych designerskich punktów z oświetleniem, jeśli posiadamy duży budżet na takie wydatki. Jednak także wszelkie markety budowlane, mają w swojej ofercie całą masę modeli, jeżeli chodzi o lampy wiszące do salonu. Warto spojrzeć na aktualne trendy, ale również pomyśleć przyszłościowo, by nie była to rzecz, jaka znudzi nam się po roku. Jeśli chodzi o kolor światła, to lepsze są cieplejsze barwy. jeżeli natomiast lampa ta będzie naszym jedynym źródłem światła w pokoju, dobrze by posiadała regulowane natężenie mocy światła, jakie będziemy mogli dowolnie zmieniać w zależności od potrzeby.

Wiedzmy jednak, że salon to nie jedyne miejsce, w jakim musimy zadbać o dobre oświetlenie. Trzeba pomyśleć też chociażby o łazience. Musimy mieć na uwadze to, iż oświetlenie (seria lumina) łazienkowe powinno pełnić podwójną funkcję. Po pierwsze potrzebne będzie jaśniejsze światło, takie użytkowe, które będzie pomocne na przykład do robienia makijażu.

Zaciekawiły Cię informacje zaprezentowane w tym miejscu? Jeśli tak, to kliknij tutaj i odkryj stronę (https://tokarnia-sosenka.com.pl/pl/c/STOJAKI-ZE-SKLEJKI/182), która również Cię się będzie podobać.

Tego typu oświetlenie montuje się z reguły w okolicach lustra, po jego bokach, albo nad nim. Z praktycznego punktu widzenia powinno się pomyśleć o tego typu świetle już na etapie aranżacji. Najczęściej bowiem możemy znaleźć lustra z zamontowanymi już lampkami, które są dosyć wygodnym rozwiązaniem, ponieważ nie trzeba robić dodatkowych otworów w kafelkach (polecamy ekskluzywne żyrandole). Kolejny rodzaj światła do łazienki, to taki pomagający się zrelaksować. Zapewne często po długim dniu pracy mamy ochotę na ciepłą kąpiel, a wtedy jaśniejsze światło nie da nam się całkiem odprężyć. Warto w związku z tym kupić dodatkową, na przykład stojącą lampę z mniej intensywnym, ciepłym światem. Więcej na