Aktywne przejście dla pieszych to nowoczesne rozwiązanie, dzięki któremu ma szansę zmaleć ilość wypadków drogowych w których biorą udział piesi

przez | 3 marca 2022
Bardzo dużo wypadków drogowych w których biorą udział piesi ma miejsce w nocy. Źle oznaczone przejścia dla pieszych sprawiają, iż kierujący czasami nie są w stanie zauważyć na czas, że ktoś właśnie przekracza ulicę.

pozwolenie

Autor: Yinan Chen
Źródło: http://www.flickr.com

Obecnie dostępnych jest bardzo dużo innowacyjnych rozwiązań, które powodują, iż bezpieczne przejście dla pieszych wreszcie staje się standardem. Jednym z nich jest tzw. aktywne przejście dla pieszych – czyli złożony system detektorów i odblasków, które bardzo prędko informują kierowcę, że niedaleko przejścia jest człowiek. Punktowe elementy odblaskowe euroasfalt i lampy halogenowe aktywują się tylko wtedy, kiedy do pasów zbliża się pieszy. Takie rozwiązanie sprawia, że kierowca stanie się uważniejszy, ponieważ lampy nie palą się nieustannie, więc chwilowy błysk sprawi, że kierowca prędzej zareaguje.

bezpieczne przejście dla pieszych

Autor: Tektum
Źródło: Tektum

Aktywne przejście dla pieszych może być idealnym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli zostanie zamontowane w okolicach nieodpowiednio oświetlonych, poza głównymi jezdniami.

Jeśli zaprezentowane w tym miejscu informacje są według Ciebie zajmujące, kliknij ten link, gdyż w danym serwisie (http://www.olejnik.pl/regaly-jezdne-realizacja-mohylew/) też znajdziesz coś wartościowego.

Punktowe elementy odblaskowe, które aktywują się tylko wtedy, kiedy do pasów zbliża się pieszy sprawdzają się bez zarzutu. W dodatku na tym przejściu można zamontować specjalne czujniki ruchu i oświetlenie ostrzegawcze. Takie bezpieczne przejście dla pieszych euroasfalt.pl/pl/category-product/aktywne-przejscie-dla-pieszych na pewno sprawi, iż wypadków będzie dużo mniej

Oczywiście trzeba mieć w pamięci, że samo przejście dla pieszych nie zda się na nic, jeżeli kierowcy i przechodnie nie będą przestrzegać przepisów i zaczną zachowywać się nierozważnie. Wszyscy uczestnicy ruchu powinni kierować się głównie zdrowym rozsądkiem.