Urządzenia niezbędne w każdym mieszkaniu

przez | 3 września 2021
Bardzo trudno wyobrazić sobie życie pozbawione bieżącej wody lub ogrzewania. Przywykliśmy się do tych wygód. Dostarczenie ich nam wymaga jednakże pewnych działań.

ciepłomierze

Autor: AWBUD Wyroby Betonowe
Źródło: http://prasa.gutpr.pl/AwbudStandard/bruk_jurajski_kolor01.jpg
Współczesny świat jest w wielkim stopniu zinformatyzowany. Niemalże wszystkie firmy mają swoje własne bazy danych, stale powiększane o nowe informacje. Możemy kontaktować się bez wychodzenia z domu, posyłać wszelkie dane na nieograniczone odległości oraz pobierać te dane za pośrednictwem specjalnych urządzeń. Z tych zdobyczy techniki korzystają najczęściej przedsiębiorstwa które świadczą świadczenia w zakresie udostępniania lokali mieszkaniowych, jak przykładowo wspólnoty mieszkaniowe. Doskonałym przykładem urządzeń, jakie zdalnie przesyłają konkretne dane są ciepłomierze. Cóż to takiego? Posiada je w domu każda osoba posiadająca sieciowe ogrzewanie. To niewielkie wykończone plastikiem specjalistyczne czujniki, jakie rozpoznają ilość używanego przez nas ciepła, poprzez co spółdzielnia dowiaduje się, jak ustalić nasz czynsz. Nie mamy żadnej sposobności, aby wpływać na osiągnięty rezultat – pomimo iż ciepłomierze znajdują się w naszych domach są własnością zarządcy (BMETERS). Co interesujące – nikt nie przyjdzie, by spisać pojawiające się ciepłomierzu liczby – pomiar(zobacz czujniki tc) dokonywany jest zdalnie. Wystarczy, że osoba posiadająca specjalistyczny czujnik termopary podejdzie w rejon, w jakim zlokalizowane jest to urządzenie, a samo przekaże ono odczyt. To bardzo komfortowe urządzenie ogromnie ułatwia pracę zarządców, ułatwia im szybkie przeprowadzenie odczytów.

Trochę inaczej mają się sprawy jeśli rozchodzi się o wodomierze – wodomierze są przydatne. One także mocowane są w każdym mieszkaniu na rurach które doprowadzają wodę. Jednakże w tym wypadku przeprowadzanie odczytów odbywa się nieco w inny sposób – pracownik zarządcy musi osobiście wejść do każdego mieszkania i spisywać pojawiające się na nim cyfry. Takie działanie zajmuje czasu. Jednak dotychczas nie wymyślił nikt nic lepszego. Wodomierze trzeba właściwie legalizować i, co bardzo ważne, nie wolno ich pod żadnym pozorem ściągać, ponieważ związane to jest z przykrymi następstwami prawymi. Jeżeli chcemy zrealizować remont i wodomierz nam w tym przeszkadza, należy zgłosić do spółdzielni i prosić o jego zdjęcie na okres remontu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*