Najistotniejsze w hotelu jest łóżko. Koniecznie miej to na uwadze, ażeby goście się od Ciebie nie odwrócili

przez | 9 sierpnia 2022
Twierdzi się, iż łóżko to hotel, i jest to na pewno słuszność. Jako że w hotelu możemy sobie wyobrazić wiele niedopatrzeń, tak niezbyt wygodnego łóżka, słabo przystosowanego do odpoczynku, nikt nie wybaczy. To one tworzą pojęcie hotelu, gdyż ich zadanie przewyższa inne, mniej znaczące, a dokładnie: sen ma być wspaniały, wygodny, bez zakłóceń.

meblehotelowe.wajnert.pl/produkty

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com
Łóżka do hotelu to więc istotna sprawa, należy o tym pamiętać, zwracać uwagę na ich jakość. Niestety wielu właścicieli hotelów próbuje na tym zaoszczędzić, tak jakby to była nieistotna rzecz. A następnie dziwiąc się tak słabym zainteresowaniem główkują, gdzie leży problem. Łóżko, głupcze!

Jak więc dużo kosztuje właściwe łóżko do hotelu? Właściwie, nie można tak tego łatwo obliczyć, ponieważ istotnych jest wiele kwestii. Ważny jest więc rozmiar, ilość warstw i materaców czy typ zastosowanego materiału. Najprostsze, jakie spełniają minimalne wymogi obiektu hotelowego mają wymiar 90×200 cm. Kosztują one 300-400 zł, zaś cena średnia może kształtować się od 800 do 1400 złotych. Jeśli chodzi o górną granicę to rzeczywiście

meblehotelowe.wajnert.pl

Autor: daryl_mitchell
Źródło: http://www.flickr.com

ciężko ją zdefiniować, bo luksusowe łoża są w stanie kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych. Jednocześnie, niekiedy obowiązuje wskaźnik, który mówi, że cena łóżka powinna stanowić 4-5-krotność ceny za nocleg w danym hotelu. Taki sposób umożliwia dobrać właściwe łóżko, jest też to zgodne z klasą obiektu. Właściwie to mamy dwa typy łóżek, czyli tradycyjne (obudowa drewniana). W takim łóżku jesteśmy w stanie „schować” materac. Innym rodzajem są łóżka metalowe dwuosobowe kontynentalne, są stworzone one z materaca bazowego, właściwego i stalowej albo drewnianej ramy, na której są one umieszczone.

Takie łóżko oferuje najlepszy komfort snu, ponieważ kilka warstw sprężystości świetnie spełnia swoją rolę. Bardzo korzystnie, aby co najmniej dwie nóżki ramy były zakończone kołami, bo zapewnia to większą mobilność, ułatwia więc utrzymanie porządku (a jak wiadomo, w pokoju hotelowym sprzątanie to norma) czy przemeblowanie w pokojach. Jednocześnie, tak naprawdę debatując o łóżku, najwięcej uwagi poświęca się materacowi. To on zadecyduje o cenie modelu czy komforcie snu. W hotelach najczęściej spotkać możemy dwa rodzaje materacy sprężynowych, tak zwane bobellowe, w których wszystkie sprężyny połączone są ze sobą drutem, oraz kieszeniowe, tam sprężyna mieści się w specjalnych „kieszonkach” z tkaniny.