Jak najlepiej zaaranżować salon?

przez | 13 sierpnia 2022
Jak dobrze, po dniu pełnym wyzwań, przyjść do ukochanego domku, usiąść na mięciutkiej wersalce i wreszcie dobrze wypocząć. Bez wątpienia, niejeden z nas wyczekuje podobnej chwili, spędzając kolejną godzinę nad zestawieniem. Jedynie we własnym domu potrafimy porządnie zrelaksować się. Nawet, gdy spędzamy niezapomniane wakacje w ekskluzywnym ośrodku, to i tak tęsknimy za swoim mieszkaniem. Pomieszczeniem, które idealnie nadaje się do wypoczynku jest z pewnością pokój dzienny. Dlatego należy uczynić co w naszej mocy, by stał się on wyjątkową oazą spokoju.

Salon, fototapety do salonu

Autor: art.widi.pl
Źródło: http://art.widi.pl
Bardzo ważne są odpowiednie meble. To właśnie one tworzą prawdziwą atmosferę. A najistotniejszym elementem w pokoju dziennym jest rzecz jasna kanapa. W sklepach możemy znaleźć obecnie najrozmaitsze zestawy wypoczynkowe. Ich wybór zależy od naszego gustu. Jeżeli lubimy ponadczasową elegancję, kupmy skórzany komplet. Będzie wyglądał doskonale w każdym wnętrzu i nigdy nie przestanie być modny. Miłośnicy nowoczesnych rozwiązań bez wątpienia zainteresują się intensywnymi kolorami oraz ciekawymi kształtami. Z kolei, jeśli chcemy, aby nasz salon (łóżka tapicerowane nowoczesne( był niebanalny, urządźmy go w staromodnym stylu. Przedwojenne kredensy i zabytkowe sofy z pewnością staną się obiektem zachwytów naszych sąsiadów. A my poczujemy się w takim wnętrzu jak bohaterowie historycznych lektur.

Zanim jednak wpadniemy w szał zakupów, pamiętajmy o tym, że pokój dzienny to miejsce wypoczynku, a nie galeria sztuki. Salon należy urządzić przede wszystkim funkcjonalnie. Jeśli przeholujemy z ilością dekoracji, z pewnością nie będziemy mogli się tutaj skoncentrować na wypoczynku. Pomyślmy o zielonych kwiatach, które ożywią wnętrze. Wyjątkowo istotny jest również kolor ścian. Jeszcze niedawno popularne były kolorowe wnętrza, ale znowu wraca do łask uniwersalna biel. Pomalowanie w tym kolorze salonu to doskonały pomysł, gdyż możemy wówczas dopasować dodatki w dowolnym odcieniu. Pomyślmy o dobrym świetle, które też kreuje klimat salonu. Stylowe lampy mogą okazać się także nietuzinkowym elementem ozdobnym.