Oświetlenie w Twoim mieszkaniu

przez | 4 września 2022
lampa wisząca

Autor: INTERNITY
Źródło: INTERNITY
Remont to fajna rzecz. Można od początku zaprojektować miejsca, w których spędzamy czas – zarówno w pracy jak i w domu, zrealizować wcześniejsze zamierzenia i poprawić stan naszego otoczenia.

Przy planowaniu zmian nie zapomnijmy o istotnym aspekcie: oświetleniu. Ma ono niebagatelne znaczenie zarówno dla naszego zdrowia jak i dla wyglądu naszego domu.

Chyba każdy lubi po dniu pracy odpocząć chwilę na kanapie lub jeszcze lepiej we własnym łóżku, najlepiej z wciągającą literaturą. Wyśmienitym towarzyszem takich momentów jest światło, które dają lampki nocne (). Chyba nie ma mieszkania, w którym by nie zagościły. Nie dość, że wprowadzają bardziej intymny nastrój, to na dodatek stanowią jedyny w swoim rodzaju element dekoracyjny. Producenci prześcigają się w produkcji wciąż nowych kształtów podobnego typu oświetlenia, dlatego też bez względu na styl naszych mebli, każdy wyszuka coś dla siebie.

Poza oświetleniem sypialni równie ważne jest oświetlenie kuchenne. Mówi się, że kuchnia jest najważniejszym pomieszczeniem w domu. To w niej spędzamy dużo czasu, przygotowując posiłki dla naszych dzieci. Często to za jej sprawą po wnętrzach unoszą się aromaty wonnych ciast, i sielsko-anielska atmosfera. Do wielu z tych wymienionych walorów kuchni, przyczynia się właśnie światło. Niesie ono bezcenną pomoc przy codziennych czynnościach jak i przy budowaniu rodzinnego klimatu.
Poza kuchnią to łazienka jest następnym punktem, w którym powinno być porządne oświetlenie. Łazienka to ukochane królestwo pań, które uwielbiają dbać o urodę.

W wielu łazienkach obok górnego oświetlenia znajdują się światełka punktowe w postaci listwy (producent listew PCV) lub wkręcanych żaróweczek ledowych. Te ostatnie są dość popularne ze względu na niskie koszty. Oświetlenie łazienkowe () często montowane jest w postaci lampek przy lustrze. Pozwala to dokładnie dostrzegać szczegóły np. przy goleniu się. Dodatkowo dodaje naszej łazience aury tajemniczości.

Światło w kuchni () powinno być delikatne tak, aby nie raziło w oczy, w łazience zaś umożliwiające dostrzeganie szczegółów i relaks. Stad zestawienia.