Jakie wybrać biurko do pokoju dziecka?

przez | 17 marca 2022
Wielkość czy profil biurka to ważnezagadnienia, powinny być dobrzerozważone. Dzięki nim wybierzemy najdogodniejsze biurko dla naszego dziecka, a toprzecież komfort i uniknięcie problemów ze zdrowiem. W jaki sposób więc wybrać najdogodniejsze biurko, jak je we właściwy sposób postawić, by praca przy nim była komfortowa?

Dodanie biurka w pomieszczeniu dziecka musza być zaplanowane, najlepiej jak w pobliżu jest dostęp do naturalnego światła. Jednocześnie, pozostająca przy nim osoba nie powinna sobie zasłaniać światła.

pokój dziecka

Autor: Kids Town
Źródło: www.kidstown.pl

Tak więc biurko osoby praworęcznej powinno być ustawione lewym bokiem do okna, zaś piszącej lewą ręką – prawym bokiem. Nie jest dobrze jak wstawimy żyrandol (lampy dla dzieci) tyłem do okna lub tylną stroną do drzwi. Co do oświetlenia w pokoju, to w chwili, kiedy dziecko pisze prawą ręką lampa oświetlająca żyrandole (lampki nocne dla dziewczynek) musi znajdować się z lewej strony, odwrotnie w sprawie osobyleworęcznej. Komfortowe krzesło biurowe to podstawa. Dobrze jak ma podpórki pod łokcie, jak również szansa ustawienia kąta oparcia, regulowaną wysokość siedziska w przedziale 40 – 50 centymetrów. Więcej informacji na .

Wielkim plusem jest także to, aby monitor był w pewnym stopniu przechylony do tyłu, z kolei minimalna odległość wzroku dziecka które siedzi przed komputerem wynosiła od niego 40 – 50 czterdzieści-pięćdziesiąt centymetrów, optymalna to 75 centymetrów. Monitor komputera nie powinien być postawiony na tle okna czy naprzeciwko niego, żeby nie mogło odbić się w nim światło słońca lub sztuczne. To na pewno spowoduje przemęczenie oczu, co w skutku będzie się wiązało z problemami ze wzrokiem. Najlepiej, by monitor stał bokiem do okna. Dobierając biurko do pokoju powinniśmy pamiętać o wielu istotnych sprawach. Najważniejsze, żeby to było ergonomiczne biurko, najlepiej regulowane biurko dla dziecka. Kiedy dziecko robi coś na komputerze stacjonarnym, adekwatnie by wysokości, na jakich ustawiony jest monitor czy klawiatura, były różniące (więcej o biurkach z regulacją wysokości).

To oznacza, iż najlepiej, aby monitor został postawiony nieco wyżej na biurku, z kolei klawiatura na wysuwanym blacie. Różnica pomiędzy nimi niepowinna być mniejsza niż dziesięć centymetrów. Najistotniejsza zasada jest taka, że ręce osoby pracującej na klawiaturze muszą pisaćbez problemu na ruchomym blacie, zaś jej przedramiona powinny utworzyć z osią ciała kąt prosty.