Stań się wspaniałą gospodynią: kilka trików, dzięki którym w Twoim domu zapanuje porządek i harmonia.

przez | 5 lipca 2022
Każda pani domu chce o perfekcyjnym domu i stale do tego dąży. Objawia się to w drobnych rzeczach, gdy np. każda rzecz ma swoje stałe miejsce. Idealna gospodyni nie tylko organizuje przedmioty w okół siebie ale również robi to ze swoim czasem. Nie jest dla niej zagadką jak utrzymać świeżość owoców, ani jak wyprać uciążliwą plamę.

Stań się doskonałą panią domu

Opakowanie plastikowe

Źródło: roboplast.com.pl

W każdym z nas chowa się mały perfekcjonista, który chce aby wszystko było idealne, posegregowane i przyjemnie wyeksponowane. Nie musisz posiadać wielkiej rodziny by chcieć mieć np. w kuchni wszystko ładnie ułożone. Na ratunek w tym zadaniu przyjdą Ci opakowania plastikowe. W kuchni pojawia się wiele artykułów, które wygodniej jest do czegoś przełożyć. Do tego zadania idealnie nadają się opakowania plastikowe, produkowane w mnóstwie formach i typach. Wyłoń jakieś dla siebie i raduj się porządkiem i estetycznym wyglądem swojej kuchni .

Skromniejsze przyprawy możesz przesypać – małe opakowania foliowe, woreczki będą Ci przydatne – kliknij tutaj. Pierwszorzędna gospodyni nie koncentruje się tylko na półkach w kuchni. Do uprzątnięcia pozostają szafy z ubraniami. Tutaj nadadzą się również większe opakowania foliowe na rzeczy. Uchronią nieużywane ubrania bądź pościel pościel młodzieżowa przed kurzem i pomniejszą objętość schowanych rzeczy. Jest to wyjście niezwykle funkcjonalne. Wszystkie ozdobne koszyczki pomogą Ci się rozprawić z przedmiotami poniewierającymi się na widoku. Ozdobne pudła o większej pojemności przydadzą się przy rzeczach większych gabarytowo.

Nie chomikuj zbędnych ubrań. Nie chodzisz już jakichś ciuchów, a nie są zniszczone? Oddaj je komuś potrzebującemu albo zapytaj koleżanki czy jej się podobają – jeżeli tak to masz rozwiązanie, co z nimi uczynić. Jeśli masz problem z motywacją, dobrym wyjściem będzie zaplanowanie małych celów. Nie mów sobie – „umyję okna”, tylko skonkretyzuj szczegółowo co chcesz osiągnąć, np. umyj tylko jeden pokój bądź jedno okno.

Nie tylko porządkowanie jest ważne w życiu
Pamiętaj o swoich potrzebach – nie stawiaj porządku przed siebie i swoje potrzeby. Zawsze przysługie Ci relaks, nie ma potrzeby sprzątania w mieszkaniu non stop. Zadowolona pani domu to lepsze niż sterta poprasowanych koszul. Ustal sobie dzień kiedy żadne powinności Cię nie interesują i ciesz się odpoczynkiem.