W jaki sposób wyszukać najodpowiedniejsze meble łazienkowe?

przez | 5 stycznia 2022
Łazienka jest pomieszczeniem, gdzie przeważnie nie będzie większych mebli. Projektując ją raczej się zwraca uwagę na umywalki, wanny i wybór kafelek, a znacznie mniej na kilka małych szafek. Tymczasem nie jest żadnym problemem, aby w ogólny projekt łazienki włączyć również kilka mebli, dobierając je kolorystycznie i stylistycznie do ogólnej koncepcji.

Jeszcze do niedawna, gdy takiego wyboru nie było, panowały meble do łazienki w białym kolorze. Jednak obecnie łazienkowe meble przypominają coraz częściej te, jakie wstawia się do salonów. W zasadzie można je kupić w dowolnej kolorystyce, do wykonania szafkowych korpusów można użyć jednej z kilkudziesięciu laminowanych płyty. Zaś frontów jest znacznie większy wybór, w lepiej zaopatrzonych meblowych sklepach można znaleźć ich taki wybór, że samo oglądanie zająć może kilka godzin. Coraz bardziej popularne zaczynają być również meble zrobione z metalu, aluminium czy szkła. Cechuje je ciekawa stylistyka i wzornictwo i bardzo dobrze nadawać się będą do nowocześnie urządzonych wnętrz.

Kupując meble do łazienki należy pamiętać o paru istotnych sprawach. Rzecz jasna kolorystyka i styl dla wielu są najważniejsze, lecz trzeba mieć świadomość tego, że łazienka ( cristalstone syfon do klik klak ) to wilgotne pomieszczenie. Słabo zabezpieczone przed wilgocią szafki po paru latach użytkowania ulec mogą zniszczeniu, dotyczy to szczególnie miejsc mających styczność z wilgocią, takich jak na przykład szafki pod umywalkę. Jeśli szafka taka będzie wykonana z normalnej płyty meblowej, nie zabezpieczonej niczym, to starczy parę razy wychlapać wodę i już może zacząć się rozwarstwiać. Dlatego też takie szafki muszą być albo wykonane z materiałów odpornych na wilgoć, albo zabezpieczone przed szkodliwym działaniem wody i pary wodnej. Ciekawym rozwiązaniem na przykład może być wymalowanie mebli akrylowymi lakierami które porządnie je zabezpieczą, a przy tym zapewnią oryginalny, interesujący połysk. Warto o takich zabezpieczeniach pamiętać, gdyż dzięki temu meble (ładna łazienka) będą dłużej służyły..