W jaki sposób wyszukać najodpowiedniejsze meble łazienkowe?

przez | 15 listopada 2022
Łazienka jest pomieszczeniem, gdzie przeważnie nie będzie większych mebli. Projektując ją raczej się zwraca uwagę na umywalki, wanny i wybór kafelek, a znacznie mniej na kilka małych szafek. Tymczasem nie jest żadnym problemem, aby w ogólny projekt łazienki włączyć również kilka mebli, dobierając je kolorystycznie i stylistycznie do ogólnej koncepcji.

Jeszcze do niedawna, gdy takiego wyboru nie było, panowały meble do łazienki w białym kolorze. Jednak obecnie łazienkowe meble przypominają coraz częściej te, jakie wstawia się do salonów. W zasadzie można je kupić w dowolnej kolorystyce, do wykonania szafkowych korpusów można użyć jednej z kilkudziesięciu laminowanych płyty. Zaś frontów jest znacznie większy wybór, w lepiej zaopatrzonych meblowych sklepach można znaleźć ich taki wybór, że samo oglądanie zająć może kilka godzin. Coraz bardziej popularne zaczynają być również meble zrobione z metalu, aluminium czy szkła. Cechuje je ciekawa stylistyka i wzornictwo i bardzo dobrze nadawać się będą do nowocześnie urządzonych wnętrz.

Kupując meble do łazienki należy pamiętać o paru istotnych sprawach. Rzecz jasna kolorystyka i styl dla wielu są najważniejsze, lecz trzeba mieć świadomość tego, że łazienka to wilgotne pomieszczenie. Słabo zabezpieczone przed wilgocią szafki po paru latach użytkowania ulec mogą zniszczeniu, dotyczy to szczególnie miejsc mających styczność z wilgocią, takich jak na przykład szafki pod umywalkę. Jeśli szafka taka będzie wykonana z normalnej płyty meblowej, nie zabezpieczonej niczym, to starczy parę razy wychlapać wodę i już może zacząć się rozwarstwiać.

Czy w kontekście analizowanego w tym tekście zagadnienia otrzymujesz wyczerpujące odpowiedzi? Jeżeli nie, to inne materiały zobacz pod adresem (http://tefuron.pl/powloki-xylan/), który jest tutaj.

Dlatego też takie szafki muszą być albo wykonane z materiałów odpornych na wilgoć, albo zabezpieczone przed szkodliwym działaniem wody i pary wodnej. Ciekawym rozwiązaniem na przykład może być wymalowanie mebli akrylowymi lakierami które porządnie je zabezpieczą, a przy tym zapewnią oryginalny, interesujący połysk. Warto o takich zabezpieczeniach pamiętać, gdyż dzięki temu meble (ładna łazienka) będą dłużej służyły..