Tapety, fototapety, czy może malowanie ścian?

przez | 17 grudnia 2021
Malowanie ścian, fototapety czy może tapety? Którą alternatywę wyselekcjonować aby aranżacja wnętrz w naszym domu była wyjątkową? Za pomocą ścian zdołamy odprawić czary: stworzyć iluzję, iż salon będzie większy, wyższy, ciekawszy, a konkretne kolory ścian mogą wpływać na nasz nastrój oraz samopoczucie.

naklejki w pokoju dziecka

Autor: Jun Ye
Źródło: http://www.flickr.com
Kolory ścian i ich zdobienia (dla przykładu naklejki na ścianę – spełniają 2 funkcje. Przede wszystkim mają za zadanie ozdobić pokój dzienny, poza tym aranżacja mieszkania ma nas nierzadko optycznie „oszukać” powiększając przestrzeń. Podstawowymi metodami upiększania wnętrz jest pomalowanie ścian, oraz wykorzystanie tapety albo fototapety. Która opcja aranżacji pomieszczenia będzie najodpowiedniejsza dla twego mieszkania? Pamiętaj, iż wzorki na ścianach zmienią proporcje pokoju dziennego. Poprzeczne paski optycznie poszerzają, a pionowe podnoszą sufit. A co z wielkimi motywami na tapetach? Utarło się, iż nie mają one wstępu do niewielkich mieszkań. Złam tę regułę! Tapeta z kwiatowymi deseniami odnajdzie się także w M1. Wystarczy potraktować ją jak obraz.

Jeśli zdecydowałeś się na pomalowanie ścian, zaś tynk (zobacz: rodzaje tynków ozdobnych) jest chropawy bądź źle zrealizowano tynki gipsowe, niedoskonałości można ukryć rozprowadzając farbę wałkiem z długim włosiem. Umożliwiają one osiągnąć subtelną fakturę tuszującą nierówności ściany. Czasem, by osiągnąć interesujący efekt, do odmalowania ściany zupełnie równej wykorzystuje się wałki ze specjalnie strzyżonym włosiem. Wtedy nie tylko kolory ścian, ale też ich faktura będą zwracały uwagę.

Naklejki na ścianę w pokoju dziecięcym

Autor: Jun Ye
Źródło: http://www.flickr.com
Naklejki ścienne to doskonały pomysł na wzbogacenie aranżacji każdego typu pomieszczeń. Możemy je wykorzystać jako naklejki na ścianę pokoju dziennego, sypialni, pokoju dziecka, a także kuchni i łazienki. Opcji jest naprawdę wiele, podobnie jak i wzorów nalepek dostępnych w sprzedaży. Szeroki wybór motywów, wielkości, kolorów sprawi, że na pewno każdy odkryje coś dla siebie. Zastanów się który odcień najbardziej będzie pasował do twojego wnętrza, dobierz właściwy rozmiar naklejki na ścianę, a następnie złóż zamówienie w markecie stacjonarnym bądź internetowym. Można przebierać spośród całej masy wzorów i kolorów lub samemu zaplanować swoją własną, oryginalną nalepkę.