Wiele wyjątkowych porad na urządzenie małej sypialni

przez | 6 sierpnia 2022
Sypialnia jest bardzo ważnym pomieszczeniem w domu. Niejednokrotnie zaniedbujemy ją, a jej wykończenie odkładamy na dalszy plan. Tak na prawdę jednak nie powinniśmy traktować tego pokoju po macoszemu. To tutaj właśnie regenerujemy siły na następny dzień, wypoczywamy, a także budujemy małżeńską, intymną relację. Każdą z tych przeznaczeń prościej będzie spełnić, jeśli ją dobrze urządzimy.

jasna i mała sypialnia

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com
Niewielka sypialnia stanowi tym większe wyzwanie, że bardzo ciężko zastosować w niej wszystkie opcje, które przyjdą nam na myśl. Nasz pomysł na maluteńką sypialnię musi uwzględniać zarówno jej funkcje, jak i przestrzeń. Jest to pokój w którym wyciszamy się i relaksujemy po trudnym dniu. Z tego powodu kolorystyka sypialni powinna być utrzymana w mało wyrazistych barwach (blog Najczęściej ten pokój jest biały albo w pastelowych odcieniach, jasnych tonacjach różu i błękitu.

Najważniejszym elementem sypialni jest oczywiście łoże. Niezależnie od posiadanej przestrzeni nie powinniśmy oszczędzać tu na wielkości. Łoże należy ustawić być w centrum i być na tyle sporym, by każdy kto w nim śpi czuł się dobrze.

Drugim potrzebnym meblem jest szafa. To właśnie w tym pokoju przechowujemy z reguły wszystkie ciuchy. Ważne by była na tyle spora by je pomieścić. Najłatwiej zaplanować miejsce na szafę wbudowując ją w ścianę. Dobrym pomysłem byłaby szafa z drzwiami przesuwnymi, całkowicie lub częściowo zakryta lustrem. Lustro (jesteśmy tutaj) takie poza tym, że dodaje uroku pomieszczeniu, zawsze optycznie zwiększy pomieszczenie – kliknij w link.

sypialnia

Autor: Matt Wade
Źródło: http://www.flickr.com
Możemy oszczędzić na przyozdobieniu okien, nie stosując zbyt dużych, ciężkich zasłon. Proponujemy za to wybrać dobre rolety, by wpadające światło nie budziło nas zbyt wcześnie. Chcąc zaoszczędzić przestrzeń nie stawiajmy telewizora. W przypadku, gdy obejrzeć film możemy zrobić to w salonie. Telewizor w sypialni powoduje jedynie zbędne rozproszenie uwagi i odciąga nas od snu.