Oprzyrządowanie kuchni

przez | 3 sierpnia 2022
Komplet garnków komponujący się ze 100 elementów, 130 noży, każdy do czegoś innego, 10 modeli patelni a także milion dalszych urządzeń kuchennych nie zrobią z nikogo perfekcyjnego kucharza. Prawda jest taka, iż do pichcenia na domowym poziomie potrzeba mało, a dzięki temu oszczędzimy bardzo wiele miejsca w naszej kuchni, oraz nie będziemy przymuszeni przebijać się do blatów poprzez stos naczyń.

To, jak wyekwipujesz pomieszczenie kuchenne, musi zależeć głównie od tego, co na ogół gotujesz jak też czym się posługujesz najchętniej w czasie realizowania tejże czynności. Podczas gdy skompletujesz kluczowe sprzęty, powinieneś nauczyć się zwalczać pokusę pozyskiwania tego, co ładnie wygląda na fotografii, natomiast jest ci całkowicie niepotrzebne. W taki sposób oszczędzisz kapitał oraz miejsce. Niżej opisano główne utensylia kuchenne, które z pewnością będą wymagane w każdej z kuchni.
Noże – maksymalnie niezbędne są nam 3: mały do obierania jarzyn, z cienkim oraz długim ostrzem, większy z szerokim ostrzem. Warto na nie wydać większy kapitał, ponieważ jeśli trafisz na naprawdę godziwe jak też ładnie układające się w dłoni, nie pożałujesz zakupu i będziesz używał ich przez długie lata.

wyposażenie kuchni

Autor: Profundo PR
Źródło: Profundo PR

Potrzebne ci będą naczynia, rondle. Jakiś sagan duży, jeden średni, 2 rondle różnej wielkości. Wybierz sagany i rondle w ten sposób, ażeby można było zamiennie używać pokryw. Dwie patelnie odmiennej wielkości, do smażenia oraz duszenia, do smażenia nie jest nieodzowna pokrywka, jednakże może się przydać siateczka ochraniająca przed pryskającym tłuszczem. Cedzak do makaronu nadaje się też do mycia warzyw jak też do odsączania ich po ugotowaniu. Durszlaki ze stali nierdzewnej mogą być również używane do duszenia na parze.

Do klasycznego piekarnika przydadzą się blachy do placków. Bardzo funkcjonalne oraz osiągalne w ogromnie wielu kształtach oraz rozmiarach są foremki aluminiowe. Zanim kupisz naczynia do mikrofali porządnie się zastanów, do czego zamyślasz jej użyć. Mleko możesz podgrzać w zwyczajnym garnuszku, zaś zupę na talerzu.
W każdej kuchni przeznaczenie znajdą też: tarka, łyżka wazowa, drewniane łyżki odmiennej wielkości, dzbanuszek z podziałką, lejek, korkociąg, czajnik olkusz i dzbanek dzbanek filtrujący do parzenia kawusi, wyciskarka do cytrusów.