Zadbany ogród bez kopców kreta. Jak położyć siatki na te ssaki?

przez | 9 lipca 2021
Kret to stworzenie, jakie przywołuje na myśl miłe wspomnienia starej czechosłowackiej dobranocki. Jednak w codziennym życiu nie ma kolorowo. Krety to szkodniki, jakie potrafią zniszczyć nasz wypieszczony przydomowy ogródek. Należy zatem zainwestować przyrząd, jakiego zadaniem będzie ochrona przed tymi małymi stworzeniami.

Kret w ogrodzie

Autor: Serena
Źródło: https://www.flickr.com
Jeśli nasz ogród jest powodem do dumy, wtedy uczynimy wszystko, by wyglądał jak najlepiej. Zwłaszcza podczas wakacji, gdy dużo czasu spędzamy na świeżym powietrzu. Od czasu do czasu zapraszamy bliskich na grilla na ogródku. Warto więc, aby wyglądał się on jak najpiękniej.

W przypadku, gdy chcemy posiadać wspaniały trawnik trzeba zainstalować specjalną siatkę na krety. Siatka na krety zagwarantuje nam oczekiwaną ochronę przed tymi małymi stworzonkami. Dzięki jej zastosowaniu nie będziemy musieli ciągle oglądać nowych kopców na swoim trawniku. Unikniemy dodatkowego stresu i nerwów. Teraz przy okazji grillowania jednym zmartwieniem będzie smak serwowanych potraw, a przede wszystkim ich odpowiednia ilość. W wypadku, gdy nie mamy zadaszenia albo namiotu ogrodowego, to będziemy mogli się zmartwić, czy pogada będzie słoneczna. Więcej na

Siatka na krety jest niezmierniesiatka (zobacz informacje)a do rozłożenia. Podstawowym krokiem jest solidne pozbycie się chwastów. Kolejnie wystarczy siatkę rozwinąć i położyć na ziemię. W kilku miejscach trzeba właściwie ją zamocować przy pomocy, np. szpilek lub kołków. Na jakiej głębokości montować siatkę pod trawnikiem? Z uwagi na to, że trawa posiada małe korzenie wystarczy siatkę położyć na głębokości około 10 cm. Kiedy już to zrobimy, należy przysypać siatkę ziemią. Najbardziej odpowiednim rozwiązaniem będzie podłoże lekko kwaśne. To idealne podłoże dla traw. Ziemię trzeba delikatnie uklepać i równomiernie ją rozłożyć. Ostatnim krokiem będzie posianie trawy. Tak zamontowana siatka – (znajdź więcej) na krety zagwarantuje nam odpowiednią ochronę przed tymi szkodnikami. Dzięki niej nie zobaczymy już ani jednego niepożądanego kopca w swoim ogródku. Nasz trawnik będzie wyglądał idealnie. A my zaoszczędzimy wiele nerwów i stresu, związanych z pojawianiem się kreta. Będziemy mogli również zapomnieć o różnych sposobach na wypłoszenie kreta z posesji, jak np. o zakopywaniu szklanych butelek do połowy w ziemi.