Kupujemy najlepszą pościel dla dziecka. Charakterystyka wiodących propozycji.

przez | 25 lipca 2022
Jeśli rozmyślamy nad uniwersalnym, użytecznym podarkiem dla malucha, zdecydujmy się na coś z konfekcji lub pościeli. Zaletą odzieży jest to, że dostępny wybór produktów jest naprawdę duży, zaopatrzymy maluszka w coś, czego naprawdę potrzebuje, a atutem wyposażenia łóżeczka jest fakt, że to podarek przyszłościowy i wystarczy naprawdę na lata. Jeżeli tylko wybierzemy produkt, który można prać i suszyć w domu, z pewnością rodzice malucha będą się nim cieszyć przez wiele lat.

Pościel dla dzieci

Źródło: http://iltex.pl/
Oczywiście wybór jest duży, dlatego trzeba założyć sobie ważne punkty, którymi będziemy się kierować kiedy będziemy wybierać na przykład pościel i śpiwory dla dzieci MIŚ. Śpiworki są idealnym rozwiązaniem, bo zamiast zwykłego kompletu pościeli, czyli poduszki i kołdry albo poduszki i kocyka mamy jednoelementowy śpiwór z otworami na rączki i główkę. Zwykle zapinają się one na zamek błyskawiczny lub zatrzaski.

Dzięki takiemu rozwiązaniu maleństwo nie rozkopie się w nocy i nie zmarznie, ponieważ utrzymuje odpowiednią temperaturę ciała podczas snu. Śpiwór tego typu bardzo dobrze sprawdzi się również w trakcie różnego typu wyjazdów. Na rynku jest sporo atrakcyjnych modeli i wzorów, więc z pewnością kupimy coś właściwego zarówno dla dziewczynki, jak i dla chłopca.

Śpiwory dla dzieci można prać w pralce i suszyć w stanie rozwieszonym. Warto mieć dwa czy trzy tego typu śpiwory, żeby zmieniać je systematycznie. Dobrze jest zatroszczyć się o to, by mieć lżejszą wersję na wiosnę i lato i nieco grubszą na sezon zimowy. Pościel wełniana – jeżeli zamierzamy ją kupić – z pewnością sprawdzi się w chłodniejszych okresach roku. Zwróćmy uwagę, jaki rodzaj wełny został użyty do wyprodukowania kołder i poduszek, które nas interesują.

Dzianina wełniana powinna być w dotyku ciepła i przyjemna, lecz również rozciągliwa i wygodna. Sprawdzi się jako tworzywo na pościel, bo posiada doskonałe właściwości termiczne. Jej pielęgnacja jest bardziej wymagająca niż pranie bawełnianego śpiworka. Należy uważać zarówno na temperaturę, prędkość wirowani, jak i środek piorący.

Ale ogromnym plusem jest to, że występuje również dzianina wełniana o silikonizowanych włóknach (zapobiega to osiadaniu kurzu i pozwala na pranie dzianin w wodzie bez niechcianego filcowania). Pościel wełniana 200×200 musi być dopasowana do wielkości łóżeczka. Jej zaletą jest to, że występuje od razu w kompletach – podusia i kołdra. Jak widać wybór mamy naprawdę spory, jeśli tylko zwrócimy uwagę na wysoką jakość pościeli i opis producenta, dokonamy zakupu pościeli na lata.