Aranżacja niewielkiej umywalni

przez | 9 lipca 2021
Mała umywalnia stanowi za każdym razem spore wyzwanie dla kogoś, kto pragnie ją urządzić w sposób funkcjonalny, a jednocześnie miły dla oczu. 2 podstawowe kłopoty związane z takowym pomieszczeniem to kwestia zmieszczenia wszystkich koniecznych urządzeń i optyczne powiększenie pomieszczenia. Nie możemy ich jednakże rozważać w oderwaniu od siebie.

Meble łazienkowe Quattro

Autor: KOŁO
Źródło: KOŁO
Co robić, żeby niewielka łazienka zdawała się większa tak optycznie, jak i pod względem komfortu użytkowania? W sklepach dostępna jest cała gama urządzeń określonych celowo do małych łazienek, tj. dla przykładu wąskie pralki.moja strona – (kliknij jeger.pl/pl/farby-tablicowe/302-jeger-farba-tablicowa.html)Jednakże, podobnie jak przy każdym innym pomieszczeniu, trzeba zacząć od ustalenia, co winno znaleźć się w naszej łazience. W wypadku niedużego pomieszczenia jest to powiązane z wieloma ustępstwami. Być może warto zamienić wannę na praktyczną kabinę prysznicową? A być może znaleźć miejsce dla pralki w we wnętrzu kuchennym? Może szafka do łazienki z zapasowymi ręcznikami stanie w innej części mieszkania?

Jeżeli wiemy już, które meble półkotapczan pionowy muszą znaleźć się w naszej toalecie, najlepiej dobrać te, które zarówno ze względu na swe wymiary jak także wygląd nie będą przytłaczały pomieszczenia. Kiedy decydujemy się na kabinę prysznicową w miejsce wanny, lepiej wybrać model z przeźroczystymi drzwiami oraz ściankami. Daje to wrażenie przestrzeni, z kolei kabina – stanowiąca wszak największy fragment w łazience – nie będzie jej przytłaczać. Wielkość oraz układ kabiny jest uzależniony oczywiście od naszych preferencji, jednakże opływowe formy dużo lepiej prezentują się w niedużym wnętrzu, ponieważ dodają mu lekkości a także wdzięku – sprawdź ofertę akcesoriów łazienkowych.

Decydując się na wstawienie do łazienki wanny, nie jesteśmy wcale skazani na przyrząd, które zajmie 1/2 wnętrza. Dobrze jest zastanowić się nad wyborem asymetrycznej wanny, która przede wszystkim zajmie mniej przestrzeni, a także nie pomniejszy wizualnie umywalni tak bardzo jak klasyczna wanna prostokątna. Obecnie można znaleźć wanny asymetryczne w bardzo wielu kształtach jak też barwach, zaś stosowany do nich akryl jest wytrzymałym surowcem, zatem nie musimy obawiać się jego prędkich uszkodzeń. Miejmy na uwadze, że odcień wanny także wpływa na naszą percepcję, im jaśniejsza wanna, tym lepiej będzie wyglądać.