Zbiorniki na lpg – lepiej jest kupić na własność a może wydzierżawić?

przez | 9 lipca 2021
Gaz propan to jeden z rodzajów paliwa, jakie można zastosować do ogrzewania swojego domu. Aby móc je magazynować, trzeba mieć specjalny zbiornik. Niektórzy decydują się na jego kupno, inni na dzierżawienie. Które z rozwiązań jest bardziej opłacalne?

Jeśli chciałbyś kupić zbiorniki lpg, powinieneś liczyć się z wydatkami ok. 5 tysięcy złotych, chyba że wybierzesz zbiornik z drugiej ręki. W drugim przypadku możesz spodziewać się o połowę niższych wydatków, jednak musisz mieć pewność, że wcześniejszy właściciel to sprawdzona osoba oraz z pewnością nie będziesz oszukany, gdyż na przykład zbiornik jest uszkodzony.

Zbiornik na gaz

Autor: Phil Sangwell
Źródło: http://www.flickr.com

Koszty zakupu to nie wszystko, należy bowiem jeszcze zdawać sobie sprawę z opłat związanych z zainstalowaniem zbiornika. Konieczny jest również sam projekt, zgłoszenie go w urzędzie oraz odbiór techniczny, co w sumie wynosi ok. dziesięć tysięcy złotych. Na wejściu wydaje się to być wyjątkowo duża suma, lecz po kilku latach koszty się zwrócą, a ty będziesz mieć zbiornik zbiorniki naziemne na własność. W wypadku, gdy będziesz chciał zmienić metodę ogrzewania, zawsze będzie można go sprzedać, zyskując uczciwą kwotę.

Drugim wyjściem jest wspomniana na początku dzierżawa. Nakłady powiązane z otrzymaniem zbiornika, jego zamontowaniem, projektem i odbiorem są dużo niższe, ponieważ większość pieniędzy wykłada wybrany przez nas dostawca gazu. Osoba wynajmująca zbiornik (zobacz pełną ofertę na tej stronie) musi wyłącznie uiszczać w każdym miesiącu opłaty, jakie zależnie od oferty mogą plasować się na poziomie od kilkudziesięciu do nawet niemal dwustu złotych.

Dostawcy nieraz zapewniają darmowe pierwsze miesiące używania zbiornika, nim wejdą systematyczne raty. Jednakże należy się liczyć z koniecznością kupna gazu od dostawcy, u którego wydzierżawiliśmy zbiorniki lgp, nawet gdy cena jest znacznie większa niż u konkurencji. Obliguje nas bowiem do tego zawarta umowa. Dla zainteresowanych ofertą sporo informacji: .

Jeżeli w takim razie masz zamiarw planie ogrzewać swój dom wykorzystując gaz propan, musisz zdecydować się na jedno z zaprezentowanych powyżej rozwiązań. Decyzja może sprawiać trudność, zwłaszcza dla ludzi, którzy mierzą się z tym zagadnieniem pierwszy raz. Dlatego dobrze jest zasięgnąć rady np. sąsiada, jaki już taki zbiornik zakupił albo kogoś z rodziny, kto ma własny dom. Ciepły dom to podstawa przyjemnego mieszkania i cieszenia się ze swoich czterech kątów.