Antresola – stylowe pomocne miejsce w domu

przez | 27 maja 2022
Wysokie mieszkania posiadają osobisty czar. Metr lub kilka metrów więcej wzwyż daje przeczucie większej przestrzeni, nie wydaje nam się, że jesteśmy ściśnięci w małym metrażu. Zachowując dobre proporcje wyodrębnionych pokoi zdarza się ukształtować całkiem innowacyjną przestrzeń poprzez utworzenie antresoli.

nowoczesne mieszkanie z antresolą

Autor: Helge V. Keitel
Źródło: http://www.flickr.com
Antresole w mieszkaniu są w stanie dodać do niego posiłkowe miejsca do stosowania. Jeżeli brakuje nam miejsca do relaksu, można urządzić bibliotekę pokojową, do której dorzucimy komfortowe leżanki. Mało miejsca do pracy? Stolik czy deska dębowa kreślarska bez wątpliwości pomieszczą się, gdy postawimy je na omawianym wzniesieniu. Nie chcemy spać na kanapie, na jakiej siedzą goście przychodzący z wizytą? Antresola w salonie, na której umieścimy materac rozwikła sytuację po mistrzowsku. Powinniśmy w owym czasie jednakże pamiętać o tym, iż utracimy częściowo intymność, bo nie będziemy całkowicie odłączeni od drugiej części domowej przestrzeni, jak i będziemy narażeni na notoryczne obcowanie w hałaśliwym obrębie wspólnym.

antresola

Autor: Charles Hutchins
Źródło: http://www.flickr.com

Taki fragment w lokum pomoże osiągnąć uzupełniający plac do wyeksploatowania, który jesteśmy w stanie wyekwipować odnośnie do bieżących wymagań. Nie jest stwierdzone, iż raz urządzona nie może zostać przekształcona. Antresole w mieszkaniu mogą wypełniać funkcje także ozdobne. Wykonywane są w tych celach przykładowo po to, aby móc ujrzeć salon lub kuchnię z absolutnie odmiennej perspektywy, bo z góry. Możliwe, iż wtedy oczywiście ujrzymy w zupełności projekt lokum i ideę jego zaaranżowania.

Więcej inspiracji:

Na takie rozwiązanie tymczasem decydują się przede wszystkim architekci, którzy szykując wnętrze skłaniają się ku przyznaniu mu właściwego charakteru. Wchodząc na antresolę będziemy mogli w pełni ujrzeć cały design i podziwiać mieszkanie. Przez realizację tegoż detalu możemy w pełni wyeksponować przestrzeń i stworzyć „punkt widokowy” mieszkania. Obowiązująca jest podobnie kwestia bezpieczeństwa, powinniśmy bowiem pamiętać, iż schody należy zaopatrzyć w barierkę. Przypadki schody (zobacz szczegółowe informacje) „chodzą po ludziach”, nie raz można się niechcący przewrócić czy poślizgnąć, askutkiem tego nie mając się o co podeprzeć, może zajść tragedia.

Antresole w mieszkaniu są wszechstronne. Możemy z niej podziwiać całość naszego lokum, morze roboty, którą możliwe, że wykonaliśmy przy jego urządzaniu, czy też standardowo być biurem lub przestrzenią do spania. Przestrzeń ta ma być odpowiadająca naszym potrzebom a także przyciągać uwagę gości, jest to bowiem dalej nieczęsto stosowany element w mieszkaniach czy domach.

Sprawdź również: