Jakie kupić meble do ogrodu, ażeby były wytrzymałe i pięknie się prezentowały. Istotny jest materiał, z jakiego są wykonane

przez | 17 maja 2022
Letni salon, czyli nasz ogród zasługuje na wyjątkową oprawę. Meble do ogrodu tak więc trzeba wybierać z prawdziwą dokładnością, żeby czuć się w nim wspaniale. Mało jest chyba spraw tak niezwykłych, tak cudownych chwil, jak taki czas spędzony letnią porą w ogrodzie. Żeby poczuć się komfortowo należy wybrać nowoczesne meble ogrodowe.

meble ogrodowe

Autor: Lila Quander
Źródło: http://www.flickr.com
Taras albo ogrodowa altana powinny wyglądać pięknie jak salon w domu. Jednocześnie takie meble powinny być inne, przede wszystkim powinny być wytrzymałe na warunki atmosferyczne. Dlatego więc spotykane materiały naturalne, jak drewno, rattan a także wiklina są zastępowana imitacją. Często są zrobione z tworzywa sztucznego, jak poliwęglan, bo są bardzo solidne, nie potrzebują również nadmiernej pielęgnacji. Prezentują się coraz bardziej naturalnie, co jest ogromnym plusem, ponieważ jeszcze parę lat wcześniej nie było to takie pewne, ponieważ nowoczesne meble ogrodowe prezentują się całkowicie inaczej, sprawdź więc jak.

sofa ogrodowa

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com

Być może jednak nie wyobrażamy sobie wypoczynku w ogrodzie na meblach odmiennych niż drewniane. Jeżeli tak, to trzeba wybrać meble z egzotycznego teaku. Tego rodzaju drewno nie jest jakoś bardzo twarde, ale zawiera spore ilości naturalnych olejków oraz kwasu krzemowego. Dzięki temu są całkowicie odporne na wodę. Idealnie wytrzymuje trudne warunki i wspaniale się prezentuje. Dostępny jest w bogatej palecie odcieni poczynając od białej po ciemną. Inny materiał, rattan jest sprowadzany raczej z Indonezji. Meble z tego rodzaju naturalnych pędów często są barwione i zabezpieczone lakierem. Oferuje to ciekawe wizualne efekty. Wspaniale wkomponowują się w zieleń i kolory kwiatów, są przy tym lekkie oraz elastyczne. Meble wiklinowe natomiast wymagają stałej konserwacji, bo jest ona dość krucha i niedobrze wytrzymuje wilgoć.

Musi być właściwie zabezpieczona, nie powinna być też w pobliżu źródeł ciepła, bo szybko wysycha i może się zacząć łamać. Nic więc dziwnego, że wiele osób woli imitacje ratanu, są to zestawy meblowe z syntetycznych włókien. Najbardziej popularny jest technorattan. Jest niezwykle solidny i odporny na trudne warunki pogodowe, nie są wymagane specjalistyczne zabiegi pielęgnacyjne, należy go tylko umyć.

Interesują Cię przeróżnego rodzaju fachowe wątki? Zatem kliknij tutaj meble na wymiar poznań i czytaj nasze następne wpisy na ten temat. Mamy nadzieję na Twoją ocenę.

Wyglądem zaś przypomina swój naturalny odpowiednik.